Bawaria nakazuje wieszać krzyże w urzędach!

Opublikowano: 26.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1033

Krzyż jest podstawowym elementem chrześcijańskiej i zachodniej tożsamości kulturalnej – argumentuje rząd bawarski.

Nowe prawo będzie obowiązywać od 1 czerwca. „Krzyż jest podstawowym symbolem chrześcijańsko-zachodniej tożsamości kulturowej,” napisano w dokumencie bawarskiego rządu, na mocy którego zostanie wprowadzone nowe prawo. Bawaria to niemiecki land o tradycji katolickiej, władzę sprawuje tam Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii (CSU).

Przez długie lata premierem Bawarii był Horst Seehofer (CSU), który po wyborach awansował i został ministrem spraw wewnętrznych Niemiec. Seehofer jest praktykującym katolikiem, który wielokrotnie krytykował kanclerz Merkel za jej polityką imigracyjną. „Islam nie jest częścią Niemiec,” powtarzał wielokrotnie Seehofer.

Najwidoczniej nowy minister zostawił Bawarię w dobrych rękach. Rząd landu postanowił teraz prawnie zagwarantować, że w każdej instytucji publicznej będzie wisiał krzyż. „W każdym budynku urzędowym Bawarii w obszarze wejścia, w dobrze widocznym miejscu i godnie wyeksponowany ma wisieć krzyż jako znak naszej historii i kultury symbolizując tym samym wierność podstawowym wartościom prawnym i społecznym w Bawarii i w Niemczech,” czytamy w ustawie rządu bawarskiego.

Media w Niemczech już szaleją, ale Bawarczycy powinni być zadowoleni z tego kroku. Od ponad pół wieku najbardziej katolickim z niemieckich landów rządzi CSU, która w przeciwieństwie do swojej siostrzanej partii CDU (ugrupowanie Angeli Merkel) ma wyraźnie chrześcijańskie oblicze. Właśnie ustanowione prawo jest tego kolejnym przykładem.

Autorstwo: AS
Fotografia: Pexels (CC0)
Na podstawie: Spiegel
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Balcer 26.04.2018 20:32

  Mielismy niedawno zjednoczenie Niemiec, to może wkrótce będzie odłączenie Bawarii.

 2. maciek 27.04.2018 01:08

  Te Landy nie jednoczą się w naszym rozumieniu. Łączy je mamona.

 3. Balbert Zweinstein 27.04.2018 08:06

  Autorze! Nagłówek wypala mi oczy, czym prędzej napisz “W URZĘDACH” miast “WE URZĘDACH”!

  Pozdro od Grammar Nazi

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.