Barykada w Dudinom Kršu obroniona

Opublikowano: 26.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Najemnicy NATO-wskiego okupanta usiłowali w środowy wieczór – około godziny 23:00 – przełamać barykadę ustanowioną przez serbskich obrońców w miejscowości Dudin Krš.

Z początku grupa około 20 żołnierzy pieszo pokonała barykadę i postawiła zasieki z drutu kolczastego, odcinając ją tym samym od Serbów dyżurujących na miejscu. Później siły KFOR zaangażowały ciężki sprzęt do wyburzania betonowej barykady, naruszając ją w kilku miejscach.

Równocześnie z agresją KFOR rozległa się syrena w Zvečanie, co zaowocowało pospolitym ruszeniem Serbów w kierunku Dudinog Krša i budową nowej, ziemnej barykady. Węgierscy najemnicy w mundurach KFORu usiłowali budowniczych barykady powstrzymać z pomocą transporterów opancerzonych oraz gazu łzawiącego. Wskutek starcia z siłami KFOR niektórym obrońcom barykady trzeba było udzielić pomocy lekarskiej.

Czynny opór zaowocował jednak odwrotem KFORu. Około 1:00 w nocy żołnierze opuścili Dudin Krš, a serbscy obrońcy uzupełnili konstrukcję barykady, uszkodzoną w wyniku akcji ciężkiego sprzętu. „Opór na barykadach” stał się już symbolem niesłabnącej walki ludu serbskiego wobec agresji sił międzynarodowych i wspieranego przezeń żywiołu albańskiego na Kosowie i Metochiji, w kolebce serbskiej państwowości, „sercu Serbii”.

Na podstawie: srb-akcija.blogspot.com
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Odi
Użytkownik
Odi

Kosovo je Srbija