Barykada w Dudinom Kršu obroniona

Opublikowano: 26.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 541

Najemnicy NATO-wskiego okupanta usiłowali w środowy wieczór – około godziny 23:00 – przełamać barykadę ustanowioną przez serbskich obrońców w miejscowości Dudin Krš.

Z początku grupa około 20 żołnierzy pieszo pokonała barykadę i postawiła zasieki z drutu kolczastego, odcinając ją tym samym od Serbów dyżurujących na miejscu. Później siły KFOR zaangażowały ciężki sprzęt do wyburzania betonowej barykady, naruszając ją w kilku miejscach.

Równocześnie z agresją KFOR rozległa się syrena w Zvečanie, co zaowocowało pospolitym ruszeniem Serbów w kierunku Dudinog Krša i budową nowej, ziemnej barykady. Węgierscy najemnicy w mundurach KFORu usiłowali budowniczych barykady powstrzymać z pomocą transporterów opancerzonych oraz gazu łzawiącego. Wskutek starcia z siłami KFOR niektórym obrońcom barykady trzeba było udzielić pomocy lekarskiej.

Czynny opór zaowocował jednak odwrotem KFORu. Około 1:00 w nocy żołnierze opuścili Dudin Krš, a serbscy obrońcy uzupełnili konstrukcję barykady, uszkodzoną w wyniku akcji ciężkiego sprzętu. „Opór na barykadach” stał się już symbolem niesłabnącej walki ludu serbskiego wobec agresji sił międzynarodowych i wspieranego przezeń żywiołu albańskiego na Kosowie i Metochiji, w kolebce serbskiej państwowości, „sercu Serbii”.

Na podstawie: srb-akcija.blogspot.com
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Odi 26.11.2011 16:43

    Kosovo je Srbija

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.