Bankructwo grozi w USA 186 kolejnym bankom

Opublikowano: 20.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3202

Według międzynarodowego raportu ekonomicznego, 186 amerykańskich banków jest zagrożonych niewypłacalnością i może upaść tak, jak Silicon Valley Bank zbankrutował w zeszłym tygodniu.

Badanie przeprowadzone przez czterech ekonomistów z najlepszych uniwersytetów opublikowane 13 marca w „Social Science Research Network” wykazało, że podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej FED zdewaluowały aktywa, takie jak amerykańskie obligacje skarbowe, znajdujące się w posiadaniu tych banków.

„Od 7 marca 2022 r. do 6 marca 2023 r. stopa funduszy federalnych gwałtownie wzrosła z 0,08% do 4,57%, a wzrostowi temu towarzyszyło zacieśnienie ilościowe. W rezultacie w tym samym okresie aktywa o długim terminie zapadalności, podobne do tych utrzymywanych w bilansach banków, doświadczyły znacznego spadku wartości” – napisali. „Łącznie straty i nieubezpieczona dźwignia finansowa są podstawą do ucieczki nieubezpieczonych klientów SVB. Obliczamy podobne motywacje dla próby wszystkich banków w USA. Nawet jeśli tylko połowa nieubezpieczonych deponentów zdecyduje się wycofać, to prawie 190 banków jest narażonych na potencjalne ryzyko utraty wartości z ubezpieczonych deponentów, z potencjalnie 300 miliardami dolarów ubezpieczonych depozytów. Jeśli wycofanie nieubezpieczonych depozytów spowoduje nawet niewielką wyprzedaż, to zagrożonych jest znacznie więcej banków. Ogólnie rzecz biorąc, obliczenia te sugerują, że niedawne spadki wartości aktywów bankowych bardzo znacząco zwiększyły podatność amerykańskiego systemu bankowego na masowe wycofywania nieubezpieczonych depozytów”.

Wszystko to dzieje się w momencie, gdy banki zwróciły się do FED-u o 165 miliardów dolarów na zabezpieczenie płynności, sygnalizując, że banki walczą o pokrycie swoich funduszy.

Jak ostrzegła w czwartek sekretarz skarbu Janet Yellen, jeśli upadną kolejne banki, to nie wszystkie nieubezpieczone depozyty zostaną uratowane przez FDIC. Innymi słowy, tylko duże banki zostałyby uratowane.

Należy pamiętać, że już w listopadzie ubiegłego roku Bank Rezerw Federalnych uruchomił pierwszą fazę swojej cyfrowej waluty banku centralnego CBDC.

Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Małe, niezależne banki zostaną przejęte przez wielkie, które podlegają elitom NWO. Jest to niezbędne do przeprowadzenia Wielkiego Resetu i wprowadzenia CBDC, która to waluta elektroniczna będzie miała termin ważności lub limit wydatkowy i będzie powiązana z dochodem bezwarunkowym.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Irfy 20.03.2023 18:28

    Gotówkę też można bardzo łatwo “wyłączyć”. Wystarczy zrobić “denominację”, tak jak za komuny w Czechosłowacji i Polsce. Wtedy niemal z dnia na dzień zapowiedziano wymianę “starych” banknotów na “nowe”, z nowym wzorem. I od razu wprowadzono limit w wymianie gotówki. Ten, kto miał jej dużo, miał pecha. Albo rozkręcić inflację do poziomu Republiki Weimarskiej, gdzie pod koniec woziło się ją taczkami. A i tak nic nie dało się za nią kupić.

    Jeśli chodzi o pieniądze na rachunkach bankowych, gwarantowana jest kwota do 100 tysięcy EURO. I akurat ta gwarancja jest wiarygodna. W tym kontekście, że w przypadku kataklizmu, który uniemożliwiłby wypłacenie właścicielom wkładów tych 100 tys. EUR ich wypłata i tak nie miałaby sensu. Bo oznaczałoby to całkowity upadek obrotu pieniężnego.

    Jeśli więc ktoś ma kilka milionów, to faktycznie nie powinien ich trzymać w banku. W ogóle nie powinien ich trzymać, tylko kupić sobie coś trwałego. Nieruchomości w różnych rajach dla bogaczy typu Szwajcaria, Monako albo Dubaj. Grunty rolne, na których można postawić szklarnie i produkować żarcie. Złoto, jeśli ma się dom o właściwościach fortecy i bardzo dobry schowek, w którym nie znajdzie go “władza”. Tyle w temacie.

  2. replikant3d 20.03.2023 18:50

    Irfy zwykłych ,,szaraczków,, na to nie stać. Bo to oni są celem. A nieruchomości? Wystarczy jedno bombardowanie i ,,mająteczek,, wyparowuje…Dla globalistów to żaden problem. A złoto można skonfiskować, tak jak to zrobiono w USA kiedyś..i to w zgodzie z prawem..Sposobów jest multum. Zobacz jak okradają oligarchów rosyjskich…da się ? da!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.