Bankierzy w FDIC omawiali jak przejąć prywatne oszczędności

Opublikowano: 02.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5432

Opublikowane nagranie ze spotkania przedstawicieli Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) pokazuje dyskusje na temat tego, jak poradzić sobie z kolejnym zbliżającym się załamaniem rynku i ukryć alarmujące dane przed deponentami, aby zapobiec masowym wycofywaniom środków z banków. Poniżej nagranie z całego spotkania.

Komitet doradczy FDIC’s Systemic Resolution Advisory Committee FDIC (SRAC) zorganizował spotkanie w listopadzie, aby omówić, w jaki sposób nastąpi kolejny krach na rynku i jakie kroki należy podjąć, aby w tym samym czasie nie wszyscy próbowali wyciągnąć swoje pieniądze z systemu finansowego. „Musisz pomyśleć o niezamierzonych konsekwencjach podejścia do społeczeństwa, które ma większą wiarę i zaufanie do systemu bankowego, niż być może ludzie w tym pokoju” – zauważył jeden z członków FDIC. „Chcemy, aby mieli pełną wiarę i zaufanie do systemu bankowego. Wiedzą, że istnieje ubezpieczenie FDIC. Wiedzą, co działa. Wkładają swoje pieniądze, a potem mogą je wyciągnąć”.

Twierdził, że chociaż instytucje wkrótce będą w stanie zrozumieć tragiczne konsekwencje tego, co jest omawiane na spotkaniu, to opinia publiczna nie powinna, ponieważ doprowadziłoby to do „niezamierzonych konsekwencji”. „Byłbym ostrożny, jeśli chodzi o niezamierzone konsekwencje, jeśli zaczniemy rozgłaszać to publicznie w zbyt dużym stopniu” – powiedział.

W trafnym opisie bankowości, opartej na rezerwie cząstkowej, inny członek SRAC ubolewał, że chociaż instytucje nie chcą zobaczyć „wielkiego runu na banki” po ich depozyty, to prawdopodobnie wkrótce to zobaczą, co spowoduje konieczność wprowadzenia bail-inów. Bail-in w praktyce można było obserwować podczas kryzysu na Cyprze, kiedy zadłużenia banków spłacono pieniędzmi z prywatnych kont deponentów. „Ludzie muszą zrozumieć, że mogą brać udział w bail-inie, ale nie chcesz ogromnego runu na instytucje. Ale będą. I może to być wczesny sygnał ostrzegawczy dla FDIC i głównych organów regulacyjnych, gdy takie rzeczy się wydarzą” – powiedział.

W przeciwieństwie do akcji ratunkowych (bail-outów), w których uczestniczą strony trzecie, takie jak podatnicy i rządy, to bail-in jest mechanizmem, w ramach którego wymusza się na wszystkich wierzycielach upadającej instytucji finansowej uczestnictwa w ratowaniu tej instytucji, która popadła w tarapaty finansowe.

Jeden z członków FDIC twierdził, że ten ekonomiczny „okres pokoju” wkrótce się zakończy. „Myślę, że trudno jest uzyskać obecnie przejrzystość, w tego rodzaju okresie pokoju, ale to się zmieni i to szybciej niż widzieliśmy w 2008 roku” – powiedział. Z tego powodu, dodał, konieczne jest, aby instytucje finansowe szybko wykorzystały „świat mediów społecznościowych” z wyselekcjonowanymi punktami do dyskusji, aby zwalczać „dezinformację” i „unikać plotek przejmujących narrację”.

Należy pamiętać, że FDIC ubezpiecza 9 bilionów dolarów depozytów bankowych z aktywami o wartości zaledwie 125 miliardów dolarów. Innymi słowy, tylko 1,3% jej zasobów zabezpiecza depozyty bankowe. Nie może ubezpieczyć wszystkich, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej, kiedy wiele osób chce wypłacić wszystkie swoje pieniądze naraz. Dlatego organizowane przez Rezerwę Federalną akcje ratunkowe – której skutkiem jest większa inflacja – są nieuniknione w przypadku kolejnego krachu na rynku.

Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Uwaga! Podobne prawo i ubezpieczenie bankowe obowiązuje w Polsce. Trzeba pamiętać, że w przypadku bankructwa banku pieniądze najpierw zostaną zablokowane (lub znikną) na kontach klientów, a potem będzie można ubiegać się o ich zwrot do kwoty 100 000 euro z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli upadnie wiele banków równocześnie, co globaliści planują, pieniędzy zabraknie dla wszystkich. Według teorii spiskowych elity wprowadzą wówczas pieniądz elektroniczny CBDC, który zastąpi gotówkę i będzie ograniczany w dalszej perspektywie czasu (np. terminem ważności, limitem zakupowym, etc.).


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 02.01.2023 17:41

    Ten chory system pieniężno-lichwiarski oparty na fikcyjnym pieniądzu i łupieniu 99% ludzkości przez 1% pasożytów musi w końcu kiedyś upaść.

  2. replikant3d 02.01.2023 18:16

    ,,Szwęda,, może i upadnie, ale nas pociągną za sobą. Będą się ratować ale naszym kosztem…

  3. radical3dom 03.01.2023 09:25

    @Szwęda, tak upadnie bo taki jest ich plan, później wmówią że to wina pazernych ludzi i należy odbudować system na nowo, w ten sposób aby kontrolować przychody i wydatki każdego ludzia na ziemi, abyś nie mógł za dużo podróżować, za dużo jeść mięsa i nie daj Boże, żebyś nie palił węglem w piecu. No i najważniejsze abyś nosił znamię bestii(18 cyfrowy numer identyfikacyjny nadany przez superkomputer z Brukseli o nazwie BEAST, no i żebys był potępiony- efekt przyjęcia numerku na ciało)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.