Banki zabrały jej oszczędności

Opublikowano: 17.01.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Ta dramatyczna historia mogła przydarzyć się każdemu. Z dnia na dzień pani Danuta straciła wszystkie swoje oszczędności. W wyniku pomyłki pieniądze z jej kont bankowych zajął komornik. Teraz nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności.

– Straciłam pieniądze, które miałam zdeponowane w dwóch bankach: w PKO BP oraz w BGŻ. Okazało się, że przez pomyłkę zostałam uznana za dłużniczkę firmy, która znajduje się w likwidacji, ponieważ mam takie samo nazwisko jak właściwa dłużniczka. Pieniądze zostały przekazane przez banki komornikowi, który nie sprawdził nawet, że to nie ja jestem dłużniczką, a egzekucja powinna dotyczyć zupełnie innej osoby – tłumaczy pani Danuta

Okazuje się, że pomimo wielu różnic (m.in. adresu zameldowania), banki przekazały pieniądze komornikowi, a będąca na emeryturze pani Danuta z dnia na dzień straciła całe oszczędności swojego życia.

Na konferencji prasowej poseł PiS Przemysław Wipler oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowało już projekt zmian.

– Chcemy pokazać jak niesprawne jest polskie państwo, a bezprawie uchodzi na sucho. Okazuje się, że pieniądze pani Danuty byłyby bezpieczniejsze w skarpecie niż w renomowanych bankach – oświadczył Przemysław Wipler

Poza przygotowaniem pozwów do banków, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało już projekt zmiany kodeksu postępowania cywilnego i domaga się wyjaśnień od Komisji Nadzoru Finansowego oraz Związku Banków Polskich. Posłowie chcą ustalić, jak duża jest skala tego typu działań w całym kraju.

Autor: pł
Źródła: vod.gazetapolska.pl, Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zly123
Użytkownik
zly123

Z tego co ja słyszałem to komornik nie mógł namierzyć właściwej dłużniczki więc wybrał sobie osobę o tym samym nazwisku i zajął jej konto.
Bank umywa ręce bo taki był nakaz komornika. Komornik olewa sprawę bo dług ściągnął i jedynie co pozostaje tej kobiecie to teraz ściągać dług od właściwej dłużniczki.

przemex
Użytkownik
przemex

Przecież są kwoty wolne od zajęcia (chyba 15 tys.) Poza tym dłużnik musi wyrazić zgodę na zabranie pieniędzy. Jeśli nie wyrazi kwota powinna być zablokowana (brak możliwości dyspozycji środkami).

Il
Użytkownik

banki & urzędy sp. z n.n.

sp. z n.n. – spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością

Co ja mam zrobić z urzędnikami, którzy wykonując swoją pasożytniczą niby “pracę” biorąc kredyt na urząd zadłużają obywateli i siebie a biorąc kredyt prywatny zadłużąją siebie i obywateli (obywateli zwłaszcza tych, którzy tyrają ciężko fizycznie na podatki i inne opłaty na takich urzędników)

Co to jest obsługa kredytu? (w przypadku zamówienia pseudopublicznego o nazwie “kredyt i jego obsługa dla urzędu gminy Xyz “)

Jak zlikwidować urzędnicze zamówienia pseudopubliczne służące do defraudacji środków publicznych ?

Bank, komornik i ewentualni pośrednicy powinni pisemnie publicznie przeprosić tę Kobietę i pisemnie publicznie szczegółowo zobowiązać się wobec tej Kobiety do słusznego odszkodowania.

Sprawę proponuję wprowadzić na WolnoMediową wokandę.