Banki i rządy chcą w pełni kontrolować Twoje pieniądze!

Opublikowano: 25.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 705

To powinno martwić wielu z was, którzy rozumieją handel. Powinniśmy częściej walczyć o nasze prawo do używania gotówki jako legalnego środka płatniczego, społeczeństwo bezgotówkowe będzie dla większości z nas koszmarem.

Gotówka jest najbardziej płynnym aktywem i może być natychmiast wykorzystana do wykonywania działań gospodarczych, takich jak kupno, sprzedaż lub spłacanie długów oraz zaspokajanie bezpośrednich potrzeb.

Gdy nie posiadasz już fizycznej waluty, kontrola nad niewidzialną gotówką jest w rękach instytucji bankowych i rządu. Bez gotówki kontrola nad swoimi bezpośrednimi aktywami staje się cyfrową iluzją, którą można kontrolować i manipulować według uznania banków i rządów.

Rządy i banki mogą zastrzec sobie prawo do zatrzymania, odroczenia lub zablokowania dostępnych środków w przypadku pandemii, krachu gospodarczego, wojny domowej, protestów, odmowy współpracy, podatków, odmowy szczepienia, nawet jeśli rządy lub banki działają wbrew obowiązującemu prawu.

Pomysł, że masz kontrolę nad swoimi pieniędzmi, to tylko złudzenie. Wygranymi będą banki i za wszelką cenę banki będą manipulować, przekupywać i opłacać polityków, aby uchwalić prawo lub regulację dotyczącą ograniczenia przepływów pieniężnych. Dlaczego?

Każdy fizyczny grosz, który trzymasz w kieszeni, reprezentuje twoją proporcjonalną kontrolę nad gospodarką i siłę obrotu gospodarczego, wzrostu i wymiany towarów. Kiedy już nie posiadasz fizycznej waluty, twój bank jest posiada pełną kontrolę nad gospodarką kraju.

Marzeniem każdego banku jest pełny dostęp, posiadanie i kontrola nad pieniędzmi. Te pieniądze stają się ich siłą zaciągania i udzielania pożyczek. (Np. Ratowanie amerykańskiego banku w 2009 r. (Film Big Short opowiada o tym kryzysie).

Banki pobierają opłaty za bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Pobierają również opłaty transakcyjne i opłaty za wypłatę, obracają naszymi pieniądzmi. Czy nie powinno być odwrotnie?

Chodzi o to, że jeśli bank ma gotówkę, bank ma kontrolę. Zauważyłem ogromne ograniczenie w obsłudze gotówki z oczywistego powodu jakim jest zmniejszenie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czy to jest normalne, żeby sprzedawca dotykał naszych zakupów, pakował je, przekazywaniem wraz paragonem, ale nie jest w porządku jeśli chodzi o przekazanie gotówki?

Używajmy gotówki! Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem i przyszłością naszych dzieci!

Autorstwo: Artur WWA
Źródło: Wolna-Polska.pl

1

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 25.06.2020 13:11

  Wielu obywateli ignoruje zagrożenie społeczeństwa bezgotówkowego nie zastanawiając się, z czego zapłacą rachunki lub za co kupią jedzenie, gdy urzędnik lub bank arbitralnie zablokuje im konto bankowe na bliżej nieokreślony czas.

 2. Fenix 26.06.2020 08:21

  Wirtualny system finansowy oparty na realnym dochodzie cyfrowym, DOK dla ludzi , osobiste konto ,osobista pożyczka , osobista spłata. Nie na pracowaniu na wirtualny dług drukowany , nazwany pieniędzmi ,i pożyczki z banku na lichwiarski procent , oparty o różne wartości walut , to jest fikcja,i jawna niesprawiedliwość dziejowa ! Pracowania na dług ,a spłata przerzucana na pokolenia ?
  @Admin WM, urzędnik i bank niczego ci nie zablokuje , bo spłacasz sobie , pożyczone sobie , z osobistego konta DOK, automatycznie.

 3. Stanlley 26.06.2020 14:20

  Tu jest o technologii deep fake : https://youtu.be/gtfjT1S71_c?t=522
  oraz w filmie omówione jest łamanie kart z rdif… miłego oglądania. Byłem w szoku że deep fake już w zasadzie jest publicznie dostępny….

 4. janpol 01.07.2020 02:32

  Znowu wraca ten temat. Ile razy można tłumaczyć, że nie jest ważna forma pieniądza tylko kto go kontroluje i jakie prawo panuje w danym kraju w tej dziedzinie. Jak prawo jest durne i niekorzystne dla obywatela to ŻADNA forma nie jest bezpieczna (przypominam: np. “wymiana” pieniądza czy psucie pieniądza kruszcowego przez władze – to zawsze jest możliwe jak nie ma kontroli obywateli nad wadzą).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.