Bank Goldman Sachs idzie na wojnę z Bitcoinem?

Opublikowano: 29.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 843

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs oświadczył, że kryptowaluty, w tym Bitcoin, nie są pełnowartościowymi aktywami, pisze CNBC. Inwestorzy w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie uznali to za wypowiedzenie „wojny” popularnemu instrumentowi.

Główny argument banku Goldman Sachs polega na tym, że Bitcoin nie zapewnia stabilnego przepływu środków pieniężnych, w przeciwieństwie do akcji, obligacji i innych klasycznych instrumentów inwestycyjnych.

Według analityków banku głównymi zaletami kryptowalut, za które klienci są skłonni zapłacić, to ich zdecentralizowanie i bezpieczeństwo płatności. Jednak to nie wystarczy, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne, wskazują autorzy prezentacji.

Wskazują również na atrakcyjność kryptowalut dla funduszy hedgingowych ze względu na ich zwiększoną zmienność (wahania notowań), ale to również nie powinno stanowić zalety dla świadomego inwestora.

Najwięksi inwestorzy, w tym instytucjonalni (banki i fundusze), których publikacja nazywa „kryptoewangelistami”, skrytykowali już stanowisko Goldman Sachs. Jedni z najbardziej znanych inwestorów kryptowalut, bracia Tyler i Cameron Winklevoss, w odpowiedzi na odezwę banku napisali: „Cześć Goldman Sachs, 2014 (rok rozkwitu kryptowalut) zadzwonił i poprosił, by opowiedzieć o nich”. Zaznaczyli również, że potraktowali oświadczenie banku jak fejk, mający na celu strącenie niektórych graczy giełdowych z obranego przez nich kursu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 29.05.2020 14:32

    Bzdura z tą wojną. Rok 2015. “Goldman Sachs, wziął udział w kolejnej już rundzie inwestycyjnej, zorganizowanej dla firmy Circle Internet Financial, oferującej między innymi usługi bitcoinowego portfela online, a także innego rodzaju narzędzia finansowe oparte o technologię BTC.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.