Bangladesz wyłączył dostęp do mobilnego Internetu w całym kraju

Opublikowano: 01.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2687

Jak informuje Al Jazeera, Komisja Regulacyjna ds. Telekomunikacji w Bangladeszu nakazała dostawcom usług telefonii komórkowej wyłączenie dostępu do sieci 3G i 4G w przededniu wyborów.

Wyłączenie dostępu do mobilnego Internetu nastąpiło w przededniu ważnych wyborów w Bangladeszu, które na początku tygodnia były przyczyną wielu zamieszek i aktów przemocy. Jak poinformował rzecznik Komisji ds. Telekomunikacji, Zakir Hussain Khan, podjęto taką decyzję, aby zapobiec rozpowszechnianiu plotek i propagandy, bezpośrednio prowadzącej do ulicznych aktów nienawiści.

Partia Narodowa Bangladeszu (BNP) poprowadziła z kolei kampanię mającą na celu rozmieszczenie na terenie całego kraju ponad 600 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem w dniu wyborów. Poinformowano też, że w sobotę aresztowano 8 mężczyzn, którzy rozpowszechniali plotki i polityczne fake newsy w mediach społecznościowych.

W czwartek BNP ogłosiła natomiast, że od początku listopada aresztowano ponad 8200 przywódców opozycji i aktywistów innych partii, którzy rzekomo przyczyniali się do wzniecania napięć społecznych. W wyniku zamieszek zginęły 4 osoby, a ponad 12 tysięcy zostało rannych.

Dyrektor organizacji Human Rights Watch, zajmującej się ochroną praw człowieka, przyznał w rozmowie ze stacją CNN, że sytuacja w Bangladeszu jest niezwykle niepokojąca, ponieważ policja i komisja wyborcza nie powinny wyglądać jak przedłużenia partii rządzącej i narzędzia przemocy skierowane przeciwko opozycji.

W październiku tego roku Bangladesz uchwalił restrykcyjne prawo, które pozwala na surowe karanie osób publikujących “agresywne, niszczące harmonię i zaburzające porządek” wiadomości za pomocą urządzeń cyfrowych.

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: Michael Gaida (CC0)
Na podstawie: Gizmodo.com
Źródło: ZmianynaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 01.01.2019 13:49

    Te 1-5 G w ogóle powinni wyłączyć w cholerę i rozwijać technologie kablowe, radiowe itp (sic!)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.