Bangladesz pozwoli na małżeństwa dzieci w wyjątkowych sytuacjach

Opublikowano: 19.01.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 686

Parlament w Bangladeszu ma zaakceptować małżeństwa dziewczynek poniżej 18 roku życia w „specjalnych przypadkach”. Będzie to krok wstecz alarmują organizacje charytatywne.

Pomimo zakazu małżeństw kobiet poniżej 18 roku życia i mężczyzn poniżej 21, Bangladesz ma największy na świecie odsetek małżeństw dzieci. Nowe prawo ma teraz w uzasadnionych wypadkach znosić zakaz małżeństw nieletnich, ale jak informuje sojusz organizacji pozarządowych Girls Not Brides (Dziewczynki Nie Panny Młode) te przypadki nie zostały określone przez projektowane prawo.

„Pracujemy z tysiącami dziewcząt, które zostały wyciągnięte z systemu edukacji, wcześnie wydane za mąż, noszą blizny po wczesnej ciąży i zostały zmuszone, by poślubić swoich prześladowców. To jest po prostu nieakceptowalne” – mówi rzeczniczka oddziału w Bangladeszu.

Oświadczenie premiera Sheikha Hasina sugeruje, że te wyjątkowe sytuacje pojawią się w wyniku przypadkowej ciąży, czy kiedy małżeństwo pomoże ochronić „honor” dziewczynki i reputację rodziny w przeważnie konserwatywnym społeczeństwie.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 20.01.2017 05:08

    A kto ustalił wiek 18 lat? Na jakiej podstawie? Dlaczego? I dlaczego sztywna zasada 18 lat to jest “nowoczesność” a niższy wiek, to krok wstecz? A może zrobić zakaz małżeństwa jak się nie ma pracy? A potem walczyć o ochronę “nowoczesności i kultury”?. Czy 17,5 lat to jest dziecko? Kto to ustala?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.