Bangladesz pozbawi islam statusu religii państwowej?

Opublikowano: 17.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 499

Przedstawiciele rządu Bangladeszu ponownie zastanawiają się nad pozbawieniem islamu przywileju religii państwowej.

Jeden z liderów rządzącej partii Ligi Ludowej (Liga Awami), dr Abdur Razzak oświadczył podczas dyskusji w National Press Club w Dhace, że ludzie w Bangladeszu przyjęli „siły sekularyzmu”.

„Bangladesz jest krajem kulturowej harmonii. Mieszkają tu ludzie różnych religii i islam nie powinien funkcjonować jako religia państwowa w konstytucji Bangladeszu”, powiedział dr Razzak. „Mówiłem to za granicą i teraz powtarzam islam zostanie wyrzucony z konstytucji Bangladeszu kiedy nadejdzie czas”.

Również premier kraju Sheikh Hasina podkreślił ostatnio wagę „opiekowania się” tymi, którzy są wyznawcami religii mniejszościowych.

W marcu bieżącego roku sąd odrzucił wniosek o wykreślenie islamu z konstytucji.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.