Banaś wam pokaże!

Opublikowano: 21.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1698

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rękami i nogami bronili się przed powołaniem nadzwyczajnej senackiej komisji do zbadania przypadków nielegalnej inwigilacji systemem Pegasus. A gdy zaś wreszcie powstała, senatorzy z PiS-u odmówili udziału w jej pracach.

Jak się okazuje, PIS miało powody do takiego upartego oporu. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś twierdzi bowiem, że rząd nielegalnie kupił program Pegasus. Co gorsze dla PiS, Marian Banaś zapowiedział przeprowadzenie doraźnej kontroli w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i wezwanie na przesłuchanie samego Jarosława Kaczyńskiego, bądź co bądź wicepremiera odpowiedzialnego jakoby za bezpieczeństwo.

Tego obóz rządzący może już nie zdzierżyć, więc prezesowi Marianowi Banasiowi należy zalecić zachowywanie wszelkich reguł ostrożności, zważywszy na los jednego z jego poprzedników, Waleriana Pańki.

W dodatku prezes Banaś oświadczył, że on sam też stał się ofiarą nielegalnej inwigilacji. Stwierdził, iż po raz pierwszy taka sytuacja zdarzyła się w 2017 r, kiedy podczas remontu jego mieszkania, służby Krajowej Administracji Skarbowej (podległej Banasiowi) zauważyły, że znajdują się tam kable, które służą do ewentualnego podsłuchu lokatorów.

Rok później podjęto próbę włamania się do jego prywatnego telefonu, aby przejąć z niego wszelkie treści. Wtedy informatycy z Krajowej Administracji Skarbowej stwierdzili w sposób jednoznaczny, że to była próba włamania się do jego telefonu przez służby specjalne.

Kolejnym i najważniejszym przejawem nielegalnej inwigilacji Banasia było zaś wykorzystanie we wniosku o uchylenie mu immunitetu, złożonym przez PiS-owską marszałek Sejmu, pociętych i zmanipulowanych wiadomości z jego telefonu.

Prezes Banaś uważa, że właśnie dlatego odmawia się mu i jego pełnomocnikom dostępu do akt postępowania, w którym wystąpiono o uchylenie immunitetu. Chodzi o to, aby nie mógł on odkryć nieprawidłowości w postępowaniu toczącym się przeciwko jego osobie.

Autorstwo: AL
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 21.01.2022 11:43

    I bardzo dobrze, że odmówili udziału w pracach komisji śledczej. Tylko by mataczyli i krętaczyli na korzyść kolegów z PiS-u.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.