Bajońskie kwoty dla członków PiS w państwowych spółkach

Opublikowano: 26.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 871

W historii demokracji parlamentarnej nie było jeszcze partii, która uprawiając na masową skalę nepotyzm, kumoterstwo, rozdawanie synekur i posad dla “swoich”, ostatecznie nie przegrałaby wyborów. Najlepszym tego przykładem była koalicja PO-PSL, której działacze opletli swoją towarzysko-partyjną pajęczyną niemal wszystkie intratne stanowiska w państwowych spółkach i agencjach. Ekipa PiS, zamiast zmienić patologiczne rozwiązania, poszła na łatwiznę i weszła w buty swoich poprzedników zapominając przy tym, że synekurami i kumoterstwem wyborów się nie wygrywa.

Media donoszą, że lokalni działacze PiS coraz lepiej radzą sobie w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa. Ostatnio ujawniono listę 53 radnych należących do partii Jarosława Kaczyńskiego (lub startujących z list Prawa i Sprawiedliwości), którzy w latach 2016 – 2017 znaleźli zatrudnienie w państwowych spółkach. Na podstawie oświadczeń majątkowych (radni muszą je publikować) ustalono, iż pracując w takich firmach jak PGE, Tauron, Lotos czy Energa zarabiali oni bajońskie kwoty.

Rekordzistą na liście radnych PiS, którzy po wyborczym sukcesie z 2015 roku znaleźli zatrudnienie w spółkach Skarbu Państwa jest Paweł Śliwa. Ten radny województwa małopolskiego dzięki pracy w PGE w ciągu 2 lat miał zarobić 1,6 mln zł. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Jan Frania – radny województwa lubelskiego. Dzięki zatrudnieniu go w PGE w latach 2016-2017 zarobił 991 tys. zł. Zamykający “pudło” Zdzisław Filip, radny PiS z Legnicy, w ciągu dwóch lat spędzonych w spółce Tauron Wydobycie zarobił 861 tys. zł.

Wspomniane kwoty dla przeciętnego Kowalskiego mają wymiar wręcz astronomiczny i boleśnie rażą po oczach. Szczególnie, gdy zestawi się je z przedwyborczymi deklaracjami liderów PiS, którzy twierdzili, że do polityki idzie się po to, by służyć, a nie po to, by zarobić.

Uprawiając skrajny nepotyzm, kumoterstwo, rozdawanie synekur i dobrze płatnych posad dla “swoich”, PiS pokazuje, że stracił instynkt samozachowawczy. Każda partia, której działacze swoją towarzysko-partyjną pajęczyną oplatają intratne stanowiska w państwowych spółkach, w końcu przegrywa wybory. Partie, które zdobywając władzę miały na sztandarach hasła “moralnej odnowy” oraz “zmianę patologicznych standardów”, w takich okolicznościach przegrywają szybciej. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie taki sam los czeka ekipę Jarosława Kaczyńskiego.

Na podstawie: Money.pl, DoRzeczy.pl, Gazeta.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 26.05.2018 12:27

    W teoretycznym państwie da się nieźle zarobić. Na prądzie, gazie, węglu, wodzie a najwięcej na paliwie. W innych dziedzinach trzeba wykazać się wiedzą i tam “polityków” nie ma. POPIS trwa a wyborca płaci.
    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_iR9Oi1KPgxX3amyqXtVzVz5W3tCUBti8.jpg

  2. maj cher 26.05.2018 15:12

    Pany z PiS, PO i (ich świadomi wyborcy) to,to samo – taki system narzucono większości, czyli Zwykłym Ludziom. Większe czy mniejsze ale ciągle to podstawione zło.Nadal niestety.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.