Badanie z Anglii potwierdza ustalenia z Wisconsin

Opublikowano: 09.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1919

Zaszczepione osoby zarażone wariantem Delta wirusa sarscov‑2 który powoduje COVID-19, mogą być tak samo zakaźne, jak nieszczepieni sugeruje analiza z Public Health England (PHE). Zbiega się to z niedawnym badaniem ze Stanów Zjednoczonych, gdzie podobne wyniki zaobserwowano w Wisconsin.

„Niektóre wstępne odkrycia… wskazują, że poziomy wirusa u osób zarażonych Deltą, które zostały już zaszczepione, mogą być podobne do poziomów stwierdzonych u osób nieszczepionych” – stwierdza PHE w oświadczeniu. „Może to mieć wpływ na zakaźność ludzi, niezależnie od tego, czy zostali zaszczepieni, czy nie” – dodał. „Jest to jednak wczesna analiza i potrzebne są dalsze ukierunkowane badania, aby potwierdzić, czy tak jest”.

Wariant Delta, po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach, jest obecnie dominującym wariantem w Anglii.

W briefingu technicznym opublikowanym 6 sierpnia, PHE stwierdza, że dane z testów NHS i monitorowania pokazują, że od 14 czerwca, gdzie dostępne są dane o wartościach progu cyklu (Ct), średnie i mediany najniższych wartości Ct są podobne między zaszczepionymi i osoby nieszczepione z wariantem Delta, „z medianą 17,8 dla nieszczepionych i 18,0 dla osób z 2 dawkami szczepionki”. Wartość Ct to liczba cykli potrzebnych do wzmocnienia sygnału wirusa w próbce podczas przeprowadzania testu RT-PCR. Dane bez podziału na wiek wskazują, że „chociaż szczepienie może zmniejszyć ogólne ryzyko zakażenia u danej osoby, po zakażeniu istnieje ograniczona różnica w mianach wirusa (i wartościach Ct) między osobami zaszczepionymi i nieszczepionymi” – mówi dokument PHE.

W niedawnym badaniu z Wisconsin zaobserwowano podobny wynik. Jednak odkrycia te są sprzeczne z wynikami niedawnego badania przeprowadzonego przez Imperial College London (ICL). Badanie przeprowadzone przez ICL stwierdza, że wśród wszystkich pozytywnych testów mediana wartości Ct wyniosła 27,6 dla zaszczepionych i 23,1 dla nieszczepionych, co sugeruje, że osoby zaszczepione mają mniejsze prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa na innych.

W osobnym oświadczeniu PHE stwierdził, że „istnieją wstępne dowody laboratoryjne sugerujące, że szczepienie i wcześniejsza infekcja mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu infekcji” wariantem Lambda (B.1.621). „Jednak dane te są bardzo ograniczone i potrzebne są dalsze badania. Nie ma dowodów sugerujących, że jest on bardziej przenośny niż dominujący wariant Delta” – powiedział.

Według PHE Anglia ma 37 potwierdzonych przypadków wariantu Lambda. Najnowsze oficjalne dane pokazują, że 88,9 procent dorosłych Brytyjczyków otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko wirusowi, a 74,1 procent otrzymało obie dawki. Liczby przypadków w ostatniej fali zakażeń osiągnęły szczyt na podobnym poziomie jak w styczniu, ale liczba hospitalizacji i zgonów była znacznie niższa niż w ostatniej fali.

Obecnie nie ma długoterminowych danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek.

Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.