Badanie jezior sublodowcowych może pomóc w znalezieniu życia w kosmosie

Opublikowano: 08.08.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 478

Najnowsze badania jeziora położonego pod lodowcem Vatnajökull, który jest największym lodowcem Islandii, ujawniły istnienie nowego szczepu bakterii. To z kolei dowodzi, że w oceanach, które znajdują się na powierzchni księżyców wokół Saturna i Jowisza mogą rozwijać się organizmy żywe, pisze Phys.org.

”Nasze wstępne wyniki ujawniają nowe gałęzie życia” powiedział dr Gregory Farrant z firmy Matís, rządowego instytutu badawczego z Islandii, w wywiadzie dla naukowego serwisu informacyjnego.

Jezioro, które znajduje się pod kalderą Skaftárkatlar daje okazję do zbadania, jak może ewoluować życie w podziemnym oceanie na odległym księżycu, który znajduje się pod grubą na 300 metrów warstwą lodu, a jego wody prawdopodobnie nigdy nie były wystawione na działanie atmosfery.

”Trudno jest analizować DNA drobnoustrojów, które są czymś zupełnie nowym dla nauki, ponieważ nie mamy o nich żadnej wiedzy” wyjaśnia dr. Farrant.

Z jeziora pod lodowcem w ciągu ostatniej dekady pobrano dziesięć próbek, a zespół specjalistów bada mikroorganizmy, które w nich znaleziono.

Badania te są oparte na idei, że podziemne oceany prawdopodobnie stanowią najlepszą szansę znalezienia życia na innych planetach.

Autorstwo: m.m.n
Na podstawie: mbl.is
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.