Azylanci z Syrii i Libanu podpalili bezdomnego Polaka

Opublikowano: 28.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 708

Makabryczna scena rozegrała się nad ranem w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, na podziemnej stacji metra Schonleinstrasse, w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

Do śpiącego na ławce bezdomnego Polaka (37 lat), podeszła grupa młodych mężczyzn i podpaliła gazety, którymi był przykryty i jego ubranie. Zaraz potem młodzi ludzie o arabskim wyglądzie, wsiedli pospiesznie do nadjeżdżającej linii nr 8. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały nie tylko ich wygląd, ale i to, że tłoczyli się przy oknie tramwaju, żeby sprawdzić, czy podpalony rzeczywiście płonie. Obrazy z kamer pokazują też jak młodzieńcy żartują i śmieją się.

Dzięki temu zapisowi, który berlińska policja upubliczniła w mediach, dosyć szybko udało się ustalić, że sprawcami makabrycznego żartu było 6 azylantów z Syrii i Libańczyk. Policja przesłuchała już wszystkich i odpowiedzą przed sądem za usiłowanie zabójstwa. Jak donoszą niemieckie media, Syryjczycy mieli zgłosić się sami na policję, Libańczyka udało się ująć dzięki pomocy jednego z mieszkańców Berlina. Podejrzani mają od 15 do 21 lat. Czy pozostaną w areszcie jeszcze dziś zdecyduje sąd.

Polak zawdzięcza życie jedynie przytomnej reakcji kierowcy metra i przypadkowych podróżnych, którzy natychmiast zaczęli gasić podpalone gazety, ubranie i rzeczy bezdomnego.
Według danych władz Berlina na ulicach stolicy RFN żyje obecnie blisko 5 tysięcy bezdomnych Polaków.

Atak na bezdomnego z Polski to nie jedyny świąteczny incydent w RFN z udziałem polskich obywateli. W Dortmundzie, ok. 23.00 w Wigilię, 19-letni Polak został raniony nożem na placu przed jednym z tamtejszych kościołów. Mężczyzna, w towarzystwie starszego brata, potrącił niechcący nieznajomego przychodnia. Ten sięgnął po nóż, ugodził Polaka i natychmiast uciekł. Krwawiącego odwieziono do pobliskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Według opisu ofiary, nożownikiem był prawdopodobnie Turek, postawnej budowy, o ciemnych włosach, z brodą. Trwają jego poszukiwania.

To już trzeci znany przypadek w Niemczech na przestrzeni ostatniego tygodnia, w którym doszło do napaści migrantów na polskich obywateli. Przed tygodniem, w Berlinie islamscy zamachowcy zamordowali kierowcę ciężarówki, Łukasza Urbana.

Autorstwo: Agnieszka E. Wolska
Na podstawie: “Berliner Zeitung”, “Bild”, “Focus”, komunikaty policji
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. agama 28.12.2016 13:22

  chyba grupa zdegenerowanych zwierząt. Na miano człowieka to to nie zasługuje.

 2. sync 28.12.2016 13:36

  To ja ci podam kilka namiarów w Polsce, gdzie pójdziesz wieczorem i zobaczysz co ci zrobią niezdegenerowani rodacy. Gówniarski wyczyn jakich nie brakuje na co dzień bez względu na narodowość i przynależność etniczną.

 3. agama 28.12.2016 14:02

  Bzdura i myślenie życzeniowe. Ludzie wychowani w krajach nieszanujących podstawowych praw człowieka częściej nie będą dbali o przestrzeganie tych praw. lewakom jak widać nie wystarczy krajowych degeneratów, szczegół że to tym młodym biednym uchodźcom Europa zawdzięcza rekordy w statystykach najgorszych przestępstw.

 4. agama 28.12.2016 15:58

  media ukrywają przestępstwa nachodźców. Wy za to promujecie bandytyzm, jak to lewacy. Wszystko tolerujecie, tylko nie normalność.
  https://ndie.pl/augsburgu-tzw-uchodzcy-bili-pasazerow-autobusu-zaatakowali-nawet-dziecko/

 5. sync 28.12.2016 17:44

  @atos
  Dokładnie, też podróżuje i samemu oceniam sytuację. Ponadto poza sporadycznym zerknięciem co się dzieje w mediach głównego nurtu nie oglądam telewizji od 10 lat i wam też polecam. Co do uchodźców to nikogo nie chcę wybielać, ale śmieszy mnie to generalizowanie. Poznałem na swojej drodze ludzi z Libii, Nigerii, Iranu, Maroka etc. Są zarówno normalni, a wręcz bardzo fajnie ludzie, a są też degeneraci i bandyci. Zresztą jak w każdym kraju i każdej narodowości. Znam również takich muzułmanów co ku mojemu zdziwieniu modlą się do Chrystusa, a Mahometa uważają za fałszywego proroka i nie podoba im się ideologia prezentowana przez ich braci. Jeśli komuś wydaje się, że w świecie islamskim, który jest naprawdę potężny przeważa radykalna wersja salaficka, stworzona za pomocą inżynierów społecznych z zachodu to się grubo myli. Cała akcja medialna obecnie polega na kreowaniu i uwydatnianiu problem i antagonizowaniu na siłę naszych kultur. Nie pozwala się tym samym na “częściowe uchodzenia powietrza z balona”. Balon ma rosnąć, rosnąć aż pierd…

 6. BrutulloF1 28.12.2016 19:05

  No tak. Są tacy i owacy ale wystarczy nam nasz własny rodzimy element. Na cholerę dolewanie oliwy do ognia i bójki na tle rasowo – etnicznym. Niestety zamiast siedzieć w swoich namiotach na pustyni są nam dostarczani za sprawą amerykańskich służb wywiadowczych.

 7. sync 28.12.2016 19:16

  @BrutulloF1
  Oczywiście, że tak. Ja od samego początku uważam, że doprowadzanie do tak silnego zderzenia dwóch zupełnie różnych kultur jest nieporozumieniem i nigdy nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak celowe działanie, mające doprowadzić do konfliktu, który będzie znany jako IIIWW.
  Żeby się nie powtarzać, mój proroczy artykuł z czerwca http://wolnemedia.net/wojna-to-pokoj/

 8. MasaKalambura 28.12.2016 20:32

  Liban i Syria to namioty na pustyni. Wspaniała praca propagandy

  Tam były uniwersytety, jak w Polsce Mieszko szukał Kraka.

  Dla dystansu historycznego
  https://www.youtube.com/watch?v=rtIx8HeDtWc

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.