Azerbejdżan zniszczył system obrony powietrznej Armenii

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2109

System obrony przeciwlotniczej Sił Zbrojnych Armenii został zniszczony na linii kontaktowej w Górskim Karabachu, poinformowało Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu. „Wczoraj podczas walk na terenie rejonu Xocavənd (linia kontaktowa w Karabachu – red.) zniszczono system przeciwlotniczy S-300 przeciwnika” – poinformowała służba prasowa resortu.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu oświadczyło, że armeńskie S-300 pokrywające przestrzeń powietrzną Erywania zostały usunięte ze służby bojowej i wysłane w kierunku Górskiego Karabachu.

W sumie według azerbejdżańskiej armii od początku zaostrzania się sytuacji w regionie po stronie armeńskiej armii jest do 2,7 tysiąca ofiar i rannych, zniszczono do 130 pojazdów opancerzonych.

Sytuacja na linii kontaktowej w Górskim Karabachu zaostrzyła się rano 27 września. Sekretarz prasowy prezydenta nieuznanej republiki Wagram Pogosian powiedział, że osady ostrzeliwano od strony Azerbejdżanu, a wśród ludności cywilnej są ofiary.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu podało wcześniej, że ostrzał rozpoczęła strona armeńska, a siły azerbejdżańskie prowadziły operację kontrofensywną. Armia armeńska twierdzi natomiast, że Karabach został zaatakowany przez obiekty lotnicze i rakietowe z Azerbejdżanu.

Władze Armenii wprowadziły w kraju stan wojenny i zapowiedziały powszechną mobilizację. To samo zrobiło kierownictwo nieuznanej Republiki Górskiego Karabachu. W Azerbejdżanie taki stan został wprowadzony w wielu regionach, a także wprowadzono godzinę policyjną.

Aktualizacja WM: Armenia dementuje doniesienia Azerbejdżanu. „Twierdzenia Azerbejdżanu dotyczące zniszczenia wyrzutni rakiet przeciwlotniczych S-300 w Karabachu — są nieprawdziwe” – powiedział agencji RIA Nowosti rzecznik Ministerstwa Obrony Armenii Arcrun Owannisjan.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 30.09.2020 14:15

    Ciekawe, dostrzegam powiązania z pewnymi działaniami za kulisami. Ostatnio źródła twierdziły, że walka z cabal przeszła na pełną eskalację

  2. rici 30.09.2020 14:34

    W Azerbejdzanie znajduje sie jedyne zagraniczne bazy wojskowe Izraela. Nie musze dodawac ze Azerowie i potomkowie Chazarow to pobratymcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.