Axon chce, aby drony z paralizatorami patrolowały szkoły

Opublikowano: 12.06.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 924

Axon to firma znana wcześniej pod nazwą Taser, która produkuje paralizatory i kamery dla policji. W odpowiedzi na serię masowych strzelanin firma ogłosiła w czwartek plany stworzenia drona wyposażonego w paralizator oraz systemów nadzoru dla szkół opartych na sztucznej inteligencji. „Teraz nadszedł czas, aby urzeczywistnić tę technologię i rozpocząć publiczną dyskusję na temat tego, jak etycznie wprowadzić nieśmiercionośne drony do szkół” – powiedział szef i założyciel firmy Axon, Rick Smith.

Smith uważa, że drony i system nadzoru są „częścią długoterminowego planu powstrzymania masowych strzelanin” i stwierdził, że może on „zdalnie rozmieścić nieśmiercionośne drony zdolne do obezwładnienia aktywnego strzelca w czasie krótszym niż 60 sekund”. „W następstwie takich wydarzeń utknęliśmy w bezowocnych debatach. Potrzebujemy nowych, lepszych rozwiązań. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na publiczne zaangażowanie społeczności i interesariuszy oraz opracowanie zdalnie sterowanego, nieśmiercionośnego systemu dronów, który naszym zdaniem będzie bardziej skuteczną, natychmiastową, humanitarną i etyczną opcją ochrony niewinnych ludzi” – dodał.

Tego samego dnia (czwartek) Rada Doradcza ds. Etyki firmy Axon ostrzegła przed tą technologią. „Za zgodą Axon, Rada Etyki zdecydowała się rozważyć jedynie ograniczony pilotaż drona wyposażonego w paralizator, który miałby być używany tylko przez policję (…). Po wykonaniu tej pracy i długich obradach, większość Rady Etyki w zeszłym miesiącu ostatecznie zagłosowała przeciwko rozwojowi [dronów] Axon, nawet na tych ograniczonych warunkach”.

„Decyzja firmy Axon, aby publicznie ogłosić, że kontynuuje prace nad dronami i robotami wyposażonymi w paralizatory, które miałyby być instalowane w szkołach i obsługiwane przez kogoś innego niż policja, bardzo nas zastanawia. Teraz firma Axon ogłosiła, że nie będzie ograniczać tej technologii do agencji policyjnych, ale udostępni ją szerzej. Aspekt nadzoru w tej propozycji jest dla nas zupełnie nowy. Rozsądne umysły mogą się różnić w kwestii zalet dronów sterowanych przez policję i wyposażonych w paralizatory – nasza rada nie zgodziła się z tym wewnętrznie – ale jednogłośnie jesteśmy zaniepokojeni procesem, jaki zastosowała firma Axon w odniesieniu do pomysłu dronów w klasach szkolnych” – napisano na „Twitterze”.

Drony wyposażone w paralizatory to najnowszy przykład nieśmiercionośnej technologii, którą mogłyby wprowadzić szkoły. Na temat tych dronów odbędzie się wiele publicznych dyskusji. Nawet jeśli nie trafią one do sal lekcyjnych, w niedalekiej przyszłości mogą być wykorzystywane przez policję. Być może demonstranci protestujący w obronie wolności staną przed nowym zagrożeniem – dronami drony z paralizatorami.

Autorstwo: Tyler Durden
Na podstawie: Investor.Axon.com, Twitter.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.