Awaria w elektrowni atomowej w Kursku

Opublikowano: 18.02.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 921

W kurskiej elektrowni atomowej z powodu zapłonu transformatora odłączono blok energetyczny. Pożar został ugaszony, skutków radiologicznych nie ma – oświadczyło Ministerstwo Energetyki FR.

Według danych ministerstwa, o godz. 06.53 czasu moskiewskiego w elektrowni kurskiej w ramach ochrony wyłączył się blok energetyczny nr 4. Przyczyną był pożar transformatora, działającego na własne potrzeby elektrowni. Elektrownia jądrowa zmniejszyła swoją moc o 1000 megawatów.

„Konsekwencji dla konsumentów nie będzie. Naruszenia limitów i warunków bezpiecznej eksploatacji nie było, żadnych skutków radiologicznych również. Pożar na transformatorze został wyeliminowany, nie było poszkodowanych” — głosi oświadczenie.

Na godz. 07.05, jak zauważa Ministerstwo Energii, w celu zapewnienia normatywnej rezerwy mocy w Zjednoczonym Systemie Energetycznym Rosji do pracy włączono bloki energetyczne w zainskiej elektrowni, “Mosenergo” i Huadian-Teninskiej Elektrowni.

Trwają awaryjne prace naprawcze.

Jak zauważono w komunikacie działu informacji i public relations kurskiej elektrowni jądrowej, transformator znajduje się poza budynkiem bloku energetycznego. „Wyłączenie zasilania z sieci zostało przeprowadzone zgodnie z wymaganiami przepisów technicznych i instrukcji użytkowania. Wszystkie jednostki sprzętu, oprócz transformatora, są eksploatowane” — napisano w oświadczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.