Awaria reaktora jądrowego w Korei Południowej

Opublikowano: 01.03.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 230

W Korei Południowej, z powodu usterki technicznej, wyłączono jeden z reaktorów w Seosaeng-myeon. Informacje taką przekazał operator Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP).

Zdarzenie miało miejsce około 10:50 czasu lokalnego w zakładzie położonym 350 km od stolicy, pisze “Korean Times”. Przedstawiciele KHNP poinformowali, że zadziałał system automatycznego wyłączenia reaktora. Teraz eksperci będą szukać przyczyn problemu. Wiadomo, że nie ma niebezpieczeństwa wycieku radioaktywnego.

Reaktory w Seosaeng – myeon są w eksploatacji komercyjnej od końca lat osiemdziesiątych. Wydajność instalacji wynosi 950 tys. kilowatów.

Teraz w Korei Południowej nie działa 6 z 23 reaktorów jądrowych. Wszystkie elektrownie jądrowe zapewniają około 30 procent energii elektrycznej w kraju. Praca jednego z rektorów została przerwana ze względu na konieczność odnowienia licencji. Cztery reaktory nie działają w związku ze skandalem związanym z domniemanym naruszeniem bezpieczeństwa. Media koreańskie ujawniły aferę z certyfikatami jakości dla podrabianych części do reaktorów.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Lol, te Polskie to ze słomy będą jak “zaoszczędzą” łapówkami na tanich częściach tak jak na autostradach.