Autor głośnego fejka będzie doradzał jak cenzurować internet

Opublikowano: 07.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1622

Rozpoznany propagator oszustw internetowych, zasiada obecnie w panelu kanadyjskich ekspertów, którzy doradzają w zakresie regulacji sieci. Bernie Farber w lutym trafił na nagłówki mediów za umieszczenie na „Twitterze” zdjęcia antysemickiej ulotki, która, jak twierdził, została znaleziona w trakcie Konwoju Wolności w Ottawie.

Według artykułu o internetowym „panelu bezpieczeństwa”, opublikowanym w „Blacklock’s Reporter”, Bernie Farber, który jest przewodniczącym Canadian Anti-Hate Network (CAN) jest wymieniony jako członek grupy ds. regulacji internetu.

Farber w lutym zamieścił na „Twitterze” zdjęcia antysemickiej ulotki, która, jak twierdził, była eksponowana podczas Konwoju Wolności w Ottawie. Udowodniono, że ulotka w ogóle nie jest powiązana z Konwojem Wolności po tym, jak dziennikarz Jonathan Kay zauważył w tweecie z 6 lutego, że znalazł identyczne zdjęcie opublikowane przez kogoś z Florydy miesiąc wcześniej. Oryginalny tweet Farbera został od tego czasu usunięty.

Grupa CAN była znana ze współpracy z lewicowym Southern Poverty Law Center w USA. Otrzymała także pieniądze od rządu kanadyjskiego w 2020 r. w ramach grantu „integracyjnego”. Sam Farber uważa, że obecny system „chroni prawa białych zwolenników supremacji”.

Kanadyjski minister dziedzictwa Pablo Rodriguez ogłosił w minioną środę, że powołał 12-osobową „ekspercką grupę doradczą ds. bezpieczeństwa w internecie”, której zadaniem będzie doradzanie rządowi, jak cenzurować internet za pomocą nowych przepisów.

Według „Blacklock’s Reporter”, Rodriguez powiedział, że jest otwarty na „wszystkie pomysły”. Nowy panel „ekspertów” pojawia się pośród kontrowersji wokół ustawy C‑11, o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz o wprowadzeniu wynikających z niej zmian do innych ustaw.

Ustawa C‑11 została skrytykowana przez oficjalną opozycję w Kanadzie, Partię Konserwatywną, jako prawodawstwo, które pozwoli na większą kontrolę rządu nad wolnością słowa poprzez potencjalne nowe drakońskie regulacje internetowe.

Niedawno minister spraw zagranicznych Kanady Mélanie Joly powiedziała, że ​​rząd musi uregulować internet, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się rosyjskiej „propagandy”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

12

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.