Autonomiczne roboty leśne mogą sadzić setki drzew dziennie

Opublikowano: 06.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1706

Producent robotów Milrem Robotics i Uniwersytet w Tartu w Estonii wspólnie opracowali dwa rodzaje autonomicznych robotów leśnych, które mogą sadzić tysiące drzew dziennie. Roboty bazują na linii bezzałogowych pojazdów naziemnych.

Inny robot, sekator Robotic Forester, jest wyposażony w zasilacz hydrauliczny, podkaszarkę i niezbędne czujniki ruchu narzędzia i może usuwać roślinność wokół sadzonek. Robot został zaprojektowany tak, aby był solidny i trwały w trudnych warunkach. Ten sam system może być używany z innymi aplikacjami do konserwacji linii energetycznych, utrzymania dróg i nie tylko.

Roboty leśne są wielkości małego samochodu i ważą około tony. Oba mają 240 cm długości, 200 cm szerokości, 115 cm wysokości i mogą osiągnąć prędkość maksymalną 20 km/h (12 mph).

Ich nawigacja wykorzystuje laserowe LiDAR, kamery i globalne systemy pozycjonowania, przy czym LiDAR tworzy trójwymiarową geometryczną reprezentację środowiska, a obrazy z kamer o wysokiej rozdzielczości wypełniają luki. Wszystkie dane są łączone w czasie rzeczywistym, uzupełniając się nawzajem i umożliwiając robotom autonomiczną nawigację po lesie. Kamery służą również do rozpoznawania obrazu i zapewniają operatorowi wizualny przegląd, jeśli musi on zdalnie sterować robotem.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 06.07.2021 20:44

    A jakie piekne pola minowe moga postawic hehe !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.