Austria zatrudnia do „polowania na odmawiających zaszczepienia”

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1662

Według raportu opublikowanego przez „Blick”, austriacki rząd zatrudnia ludzi do „polowania na osoby odmawiające szczepień”.

Ciężar wyegzekwowania grzywien, którzy Austriacy bez zaszczepienia będą musieli zapłacić w ramach kary, spadnie na ich pracodawców, co wymaga nowej armii „inspektorów”, aby zapewnić sprawny przebieg procesu.

Miasto Linz, w którym mieszka 200 000 mieszkańców, ma stosunkowo niski wskaźnik szczepień wynoszący 63 procent. W odpowiedzi „Linz chce teraz zatrudnić ludzi, którzy mają ścigać osoby odmawiające szczepień”, donosi szwajcarski serwis informacyjny „Blick”. Rolą inspektorów będzie sprawdzenie, „czy ci, którzy nie zostaną zaszczepieni, naprawdę za to płacą”.

Łowcy szczepionek otrzymają wynagrodzenie w wysokości 2774 euro, które będzie wypłacane 14 razy w roku, co da roczny dochód w wysokości 38 863 euro. „Praca obejmuje m.in. tworzenie nakazów karnych, a także rozpatrywanie odwołań” – czytamy w raporcie, dodając, że pracownicy muszą być „odporni” i chętni do pracy w nadgodzinach.

Miejsca pracy są dostępne tylko dla obywateli Austrii, z których wszyscy będą musieli zostać zaszczepieni lub ozdrowieńcami z COVID-19.

Jak już wcześniej podkreślaliśmy, nieszczepieni w Austrii nie płacący grzywien za odmowę zaszczepienia, mogą trafić na rok do więzienia na mocy nowego prawa administracyjnego, które przy okazji zmusi id do płacenia za pobyt w więzieniu.

Austriakom, którzy nie zostaną zaszczepieni do lutego, grozi grzywna w wysokości do 7200 euro (ok. 8000 dolarów) za nieprzestrzeganie przepisów, a tym, którzy odmówią zapłaty, grozi kara 12 miesięcy więzienia. Zapłacą też za koszty uwięzienia.

Patrzmy uważnie na to, co dzieje się w Austrii, ponieważ minister Niedzielski przyznał jakiś czas temu, że Polska podąża śladami Austrii.

Na podstawie: Summit.News, Blick.ch
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 25.12.2021 00:41

    Bedą takie osoby linczowane. Dla przykladu.

  2. kufel10 25.12.2021 03:30

    Broń czarnoprochowa dostępna jest bez rejestracji. Nabijasz bębenek 6-cioma kulami, z 25m spokojnie celnie przebija kilkucentymetrową deskę. Do niedawna zestaw na ~600 strzałów wychodził z rewolwerem do 2500zł. Ładnie się prezentuje taki zestaw “nad kominkiem”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.