Austria zaczyna walkę z „patriarchalną kulturą honoru”

Opublikowano: 01.10.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 755

Austriacka minister do spraw integracji Susanne Raab rozpocznie w październiku objazd kraju z serią wykładów. Podstawowym celem organizowanych przez nią spotkań ma być przedstawienie „realistycznego planu” integracji ze społeczeństwem środowisk imigracyjnych. Głównym elementem programu ma być natomiast walka z muzułmańską „patriarchalną kulturą honoru”.

Polityk chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) przygotowuje serię wykładów „Integracja na miejscu” na podstawie badań przeprowadzonych przez Austriacki Fundusz Integracyjny. Można się z nich dowiedzieć, że Austriacy uważają za niezwykle ważną spójność społeczeństwa, a blisko 96 proc. badanych wymaga od imigrantów dostosowania się do zwyczajów i wartości dominujących w ich kraju.

Respondenci biorący udział we wspomnianym badaniu krytykują jednak samo zjawisko imigracji. Dla 62 proc. z nich jest ona „największym zagrożeniem dla tożsamości kulturowej”. Austriacy mają być szczególnie zaniepokojeni rozwojem islamu, dlatego zdaniem badaczy osoby nieakceptujące austriackich wartości nie będą w stanie zintegrować się z resztą społeczeństwa. Raab w związku z tym zamierza rozmawiać z uczestnikami spotkań, które wartości mogą być „przekazywane i ulepszane” na szczeblu lokalnym.

Dla austriackiej minister ds. integracji szczególnie ważne ma być wzmocnienie pozycji kobiet pochodzenia imigracyjnego. W tym celu konieczne ma być jednak zwalczanie „patriarchalnej kultury honoru”. Ma w tym pomóc planowane otwarcie w Innsbrucku specjalnego punktu kontaktowego dla kobiet zagrożonych przymusowym małżeństwem, a także biura walczącego z okaleczaniem żeńskich narządów płciowych.

Raab uważa zresztą równość kobiet i dziewczynek za „z trudem wywalczony atut Austrii”. Pomyślna integracja muzułmańskich kobiet z austriackim społeczeństwem ma być więc równoznaczna z ich emancypacją.

Na podstawie: Krone.at, Kurier.at
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.