Austria wysyła wojsko, żeby chronić swoją granicę

Opublikowano: 27.07.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1583

Dodatkowych czterystu żołnierzy zostało wysłanych przez władze Austrii na tereny przygraniczne. W ten sposób Wiedeń zamierza chronić się przed napływem imigrantów. Ponadto austriacki rząd zamierza współpracować z Bośnią i Hercegowiną, aby pomóc jej w deportacji Pakistańczyków zainteresowanych przedostaniem się do Europy Zachodniej.

Austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer i minister obrony Klaudia Tanner poinformowali o wysłaniu 400 żołnierzy podstawowej służby wojskowej, a także przeszkolonych sił obrony terytorialnej, na granicę ze Słowacją, Węgrami i Słowenią. Docelowo na terenach przygranicznych ma się znaleźć w najbliższym czasie blisko tysiąc austriackich żołnierzy.

Władze w Wiedniu nie ukrywają, że odpowiadają w ten sposób na rosnącą liczbę prób nielegalnego przekroczenia austriackiej granicy. W okresie od 1 stycznia do 18 lipca bieżącego roku przedostać się do Austrii próbowało dokładnie 15,768 mężczyzn, kobiet i dzieci. W całym poprzednim roku zatrzymano tymczasem 21,7 tys. osób, w tym 200 przemytników ludzi.

Nehammer podczas spotkania z dziennikarzami nie omieszkał skrytykować Unii Europejskiej. Austriacki minister spraw wewnętrznych oskarżył Komisję Europejską o nieudzielanie pomocy państwom członkowskim dotkniętym rosnącą presją migracyjną. UE zajęta jest bowiem sprawą relokacji „uchodźców” z 2015 roku, dlatego unijne państwa na własną rękę próbują ograniczyć imigrację.

Wysłanie żołnierzy na granicę to nie jedyne działania podejmowane przez Austriaków. Nehammer zamierza bowiem rozładowywać presję imigracyjną przez udzielenie pomocy Bośni i Hercegowinie. Dzięki niej miałoby być możliwe deportowanie do Pakistanu blisko 1,2 tys. osób, które planują przedostanie się do Europy Zachodniej.

Na podstawie: Derstandard.at
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.