Austria odbiera zasiłki niezaszczepionym bezrobotnym

Opublikowano: 24.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1218

Dekret został zatwierdzony przez Ministra Pracy. Bezrobotni pracownicy w Austrii, którzy odmawiają podjęcia pracy oferowanej przez Urząd Pracy, ponieważ ich pracodawca wymaga obowiązkowej szczepionki przeciwko koronawirusowi, mogą zostać pozbawieni zasiłku dla bezrobotnych. Rozporządzenie Ministra Pracy daje prawo do podejmowania takich decyzji.

Sankcja jest dopuszczalna, ale każdy przypadek należy rozpatrywać osobno, aby ustalić podstawy odmowy szczepienia danej osoby.

Urząd Pracy nie może pytać osób poszukujących pracy, czy zostały zaszczepione. Jeśli jednak otrzyma wiadomość od firmy, że wysłany tam bezrobotny nie chce podjąć pracy, ponieważ pracodawca wymaga od niego szczepienia, Urząd Pracy może zawiesić jego zasiłek dla bezrobotnych.

Partie opozycyjne skrytykowały ten zapis, który zmusza osoby chcące podjąć pracę do zaszczepienia się pod presją okoliczności i mimo ich niechęci.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: AA.com.tr, PlanetLabor.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 7 , średnia ocena wartości wpisu: 3,14 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.