Australia wprowadza chiński System Oceny Obywateli

Opublikowano: 10.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 796

W krajach zachodnich panuje fałszywe przekonanie, że demokracja jest dobra i gwarantuje ludziom wolność, a komunistyczne Chiny są złe i inwigilują obywateli na masową skalę, odbierając im podstawowe prawa człowieka. Prawda jest taka, że Zachód i Chiny mają niemal identyczną obsesję na punkcie sprawowania kontroli nad społeczeństwem.

System Oceny Obywateli jest totalitarnym programem, wspieranym przez miliony kamer i sztuczną inteligencję, który nie tylko szpieguje mieszkańców Chin, ale też ocenia ich życie i daje lub odbiera punkty, niczym w grze komputerowej. Obywatele z niską oceną nie mają dostępu np. do transportu kolejowego i lotniczego, szybkiego internetu czy dobrze płatnej pracy. Natomiast ludzie, którzy według rządu i algorytmu są „wzorowymi obywatelami”, mogą liczyć na różne udogodnienia.

System Oceny Obywateli może więc wywyższyć jednych mieszkańców i całkowicie poniżyć innych, odebrać im możliwość prowadzenia normalnego życia, wykluczyć ze społeczeństwa i odizolować od praworządnych obywateli. Rzecz dzieje się w Chinach, lecz niepokoi fakt, że system ten jest właśnie eksportowany na Zachód.

Australia właśnie przygotowuje się do uruchomienia swojej własnej wersji systemu monitorowania i kontrolowania obywateli. Program ten wzorowany jest na systemie operującym w chińskim mieście Shenzhen, gdzie testowany jest System Oceny Obywateli. Zaawansowana metoda inwigilacyjna zostanie wprowadzona w australijskim mieście Darwin – tamtejsi urzędnicy specjalnie wyjechali do Shenzhen, aby sprawdzić, jak działa ta technologia.

W Darwin powstały już maszty z głośnikami, kamerami i Wi-Fi. Z ich pomocą, władze będą mogły śledzić każdy ruch mieszkańców, a także sprawdzać aktywność w sieci i używane przez nich aplikacje. Co więcej, za monitoring będzie odpowiadać głównie sztuczna inteligencja, która będzie powiadamiać urzędników o różnych zdarzeniach.

Na celowniku Chin znalazły się liczne państwa z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu i Oceanii, które chcą przyłączyć się do ekonomicznej inicjatywy, zwanej Nowym Jedwabnym Szlakiem. Wśród nich jest właśnie Australia i wygląda na to, że po wybudowaniu swojej infrastruktury w poszczególnych krajach, Chiny zaczną masowo eksportować swój totalitarny system inwigilacji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 10.05.2019 12:17

    No tak, to by się zgadzało, najpierw amnestyjne rozbrajanie społeczeństwa z broni palnej, a potem powolne, ubrane w pozory nowoczesności i działania na rzecz bezpieczeństwa – wprowadzanie totalitaryzmu!

  2. Cosmo 10.05.2019 15:22

    No to kto następny? To musi być jakieś postępowe państwo. Kanada! Tam ruszyła komunikacja 5G, premier jest wzorowym lewakiem więc stawiam na Kanadę. Później na Zachodzie już będzie z górki.

  3. Szwęda 11.05.2019 11:47

    Od wysp zaczynają, tam zdaje się jest zdecydowanie mniejsza świadomość narodowa, historyczna i inne takie cechy, które stanowią dla totalitarnej władzy opór.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.