Australia lockdownowym eksperymentem

Opublikowano: 23.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1238

Połowa spośród 26 milionów obywateli Australii została objęta lockdownem, który zdaniem tamtejszych władz ma „stłumić epidemię COVID-19”. W ten sposób władze kraju chcą zachęcić społeczeństwo do szczepień przeciw koronawirusowi, którym poddało się dotychczas 14 proc. mieszkańców kraju. „To najgorszy wskaźnik wśród krajów OECD” – podaje BBC News.

Decyzja władz wzbudziła gniew i frustrację wśród milionów Australijczyków, którzy podkreślają, że po 18 miesiącach od wybuchu tzw. pandemii wciąż znajdują się w punkcie wyjścia i wciąż są ograniczone ich podstawowe i nie tylko podstawowe prawa.

Oliwy do ognia dolał premier Australii Scott Morrison, który z odpowiednią dozą buty i arogancji stwierdził, że „żaden kraj nie ma 100-procentowej odpowiedzi na pandemię”. – Myślę, że Australijczycy to rozumieją – stwierdził.

W Sydney – największym mieście Australii – tzw. wariantem koronawirusa zakażonych zostało łącznie (!) ok. 1500 osób. Co ciekawe w środę wykryto 110 nowych przypadków SARS-CoV‑2, mimo że… miasto jest zamknięte już czwarty tydzień z rzędu.

Zamknięcie oznacza, że mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich domów z wyjątkiem zakupów spożywczych, ćwiczeń i z innych niezbędnych powodów. Istnieją obawy, że zamknięcie Sydney może przedłużyć się do września. Modelowanie wykazało bowiem, że miesiące może zająć władzom sanitarnym wyeliminowanie zakażeń.

Jeszcze bardziej kuriozalna sytuacja panuje w stanie Wiktoria, gdzie w środę wykryto… 22 nowe infekcje (1 zakażenie na 10 tys. km2!), co skłoniło władze Australii do zablokowania stanu co najmniej do przyszłego wtorku.

Na podstawie: BBC News, GazetaPrawna.pl, pch24.pl
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,69 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o