Australia chce zakazać anonimowych komentarzy w internecie

Opublikowano: 11.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2120

Australia chce zakazać anonimowości w internecie. Tamtejszy rząd ogłosił, że serwisy społecznościowe, w tym „Facebook”, powinny odpowiadać za zniesławiające komentarze publikowane anonimowo. W ten sposób próbuje się zmusić platformy, aby ich użytkownicy przy każdym komentarzu podawali swoją tożsamość.

https://www.youtube.com/watch?v=eib7bZTBZHY

Australijski rząd zyskał złą sławę, wprowadzając na czas pandemii jedne z najostrzejszych obostrzeń na świecie. Władza m.in. zabraniała zgromadzeń publicznych i wychodzenia z domu „bez potrzeby”. Sugerowano, aby ludzie unikali jakichkolwiek kontaktów i nie rozmawiali ze sobą. Gdy mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko szalonemu lockdownowi, policja w agresywny sposób tłumiła wszelkie objawy nieposłuszeństwa, używając gazu łzawiącego, a nawet strzelając do ludzi gumowymi kulami.

Co więcej, australijskie media niczym w zmowie z rządem nie przedstawiały agresji policji względem mieszkańców, a zamiast tego pokazywały „pokojowe” zatrzymania rzekomo skrajnie niebezpiecznych manifestantów. Sprzeciw wobec obostrzeniom tłumiono na wiele różnych sposobów.

Teraz rząd Australii zapowiada kolejne działania – tym razem w internecie. Premier Scott Morrison stwierdził, że media społecznościowe są przepełnione tchórzami, którzy anonimowo i bezkarnie obrażają oraz „niszczą innym życie”. Ogłosił, że platformy powinny brać odpowiedzialność za tego typu wpisy, skoro zezwalają na publikowanie anonimowych komentarzy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: APNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 11.10.2021 14:16

    Nie przejdzie z jednego prostego powodu. Cała armia trolli do promowania produktów i usług zostałaby zdemaskowana,

  2. KubaD. 11.10.2021 14:16

    Nie przejdzie z jednego prostego powodu. Cała armia trolli do promowania produktów i usług zostałaby zdemaskowana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.