Atak Turcji zaczał się dzień wcześniej z winy wywiadu USA

Opublikowano: 21.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1146

Nowa turecka wojskowa operacja lotnicza w północnej Syrii i Iraku została przeprowadzona dzień wcześniej niż planowało dowództwo tureckich sił zbrojnych – poinformowała w poniedziałek 21 listopada turecka agencja informacyjna Yeni Şafak, powołując się na źródła.

Agencja zauważa, że w ostatnich miesiącach tureckie wojsko było zajęte operacją „Penge Kılıç” w północnym Iraku i że „nikt nie spodziewał się tak dużej operacji w Syrii”. Jednak według źródeł, Ankara podjęła decyzję, ponieważ amerykański wywiad był w stanie odszyfrować dane i uzyskać informacje o planach Turcji.

Operacja „Penge Kılıç” pokazała jednak, że Turcja jest w stanie „uderzyć w cele w dwóch krajach jednocześnie” — zaznaczyli rozmówcy agencji podkreślając, że tureckim siłom zbrojnym udało się odnieść pewien sukces.

Przypominamy, że w tureckiej operacji „Penge Kılıç” brało udział ponad 50 samolotów i 20 dronów. Samoloty były wspierane z ziemi przez artylerię. Celem uderzeń były pozycje Partii Pracujących Kurdystanu w północnym Iraku w rejonach Qandil, Asos i Hakurk, a także w północnej Syrii w rejonach Arap Pynara, Tell Rifat, Jizra i Derik.

Pretekstem do masowych nalotów był zamach w Stambule przypisany przez tureckie władze PKK, chociaż Kurdowie poinformowali, że nie mają z nim nic wspólnego.

Źródło: pl.News-Front.info

17

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 21.11.2022 22:15

  Była “pandemia”, jest kryzys. A obecnie wchodzimy w trzeci etap, czyli kontrolowany chaos ?
  Jednocześnie stopniowo wprowadzają zmiany przygotowujące nas do NWO ? Czy też marzy im się jeszcze III WŚ ?

 2. Fenix 22.11.2022 06:33

  Trzecia WŚ już trwa, przy granicach Polski, prowokowani przerzutką pocisków, w wojnie Ukraina Rosja . Ile jeszcze ofiar pochłonie by się barbarzyńcy opamiętali? Kiedy USA sprowokuje Iran, a Chińczycy Tajwan ? Izrael okupujący Palestynę. Korea wyzwalająca Koreę? Bandyci i mąciciele z USA, bo ich kasa $ upada ! Bez kasy tracisz władzę nad nimi, w ich chorej demokracji.

 3. Stary Kulas 25.11.2022 14:05

  Tylko kontrolowany chaos i NWO jest w stanie uchronić ludzkość przed niekontrolowanym chaosem i upadkiem cywilizacji na stulecia.

 4. Stanlley 25.11.2022 23:05

  @Stary Kulas Czyś ty na głowę upadł? Niewolnictwo 2.0 na stulecia jest wybawieniem ludkości? Przecież to oni sami doprowadzają do ruiny i tych wszystkich niegodziwości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.