Atak koronowirusa na przemysł futerkowy

Opublikowano: 10.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1410

Zdziwiły mnie medialne doniesienia o tym, że COVID-19 zaatakował norki, postanowiłem pogrzebać bo to dość zastanawiające. Dotarłem do takich informacji, że w 2020 roku było 3 największych producentów futer na świecie – Chiny, Polska oraz Dania. W Polsce zabrano się za norki najpierw tzw. „piątką dla zwierząt następnie” jak (chwała za rolników i Górali) ludzie wyszli na ulicę – pojawił się Covid atakujący norki. W Danii, Hiszpanii, Holandii i USA też norki Covidianki.

Takie informację wygrzebałem na jednym z blogów na stronie OtwarteKlatki.pl: „Pierwszym państwem, które wprowadziło zakaz hodowli zwierząt na futra była Wielka Brytania (2000) (zwraca mocno uwagę fakt, iż GB jest zawsze w czołówce działań autodestrukcyjnych dla własnej gospodarki – przypis). Następnie zrobiła to Austria (2004). W grudniu 2012 r. Holandia, która jest drugim co do wielkości producentem futer z norek w Unii Europejskiej [wpis z 2019 roku], przyjęła zakaz hodowli zwierząt na futra i planuje całkowicie wycofać hodowlę norek do 2024 roku. W Chorwacji produkcja futer jest zakazana od 2018 r. – przez 10 lat stopniowo wygaszano nieetyczny proceder na rzecz bardziej zrównoważonych źródeł przychodu. W marcu 2013 r. Słowenia wprowadziła taki sam zakaz, uprzednio dając trzy lata istniejącym fermom na stopniowe wycofanie się z produkcji. W styczniu 2018 roku Norwegia, dawniej największy producent lisiego futra na świecie, postanowiła zakazać hodowli zwierząt futerkowych. Rok wcześniej, w sierpniu 2017 r., Republika Czeska podjęła decyzję o wprowadzeniu takiego zakazu, który zaczął obowiązywać w 2019 roku. Państwa, które niedawno zobowiązały się wprowadzić zakaz farm futrzarskich to Luksemburg, w którym w czerwcu 2018 r. przyjęto ustawę całkowicie zakazującą hodowania zwierząt na futra począwszy od października 2018 r., i Belgia, gdzie hodowla futer zakończy się w 2023 r., a także Słowacja, gdzie zakaz przegłosowano w 2019 r.. Wejdzie on w życie w 2021 r. – uwzględniono także okres przejściowy dla istniejących ferm do 2025 r. Inne kraje, które wprowadziły zakaz lub zaprzestają hodowli futer, to Republika Macedonii (2014), Serbia (2019) oraz Bośnia i Hercegowina (2029). Zakaz produkcji futer jest obecnie rozważany w Polsce, Irlandii, Litwie, Estonii i na Ukrainie”.

To fragment, ale nigdzie w dalszej części nie było ani słowa o zakazie hodowli tych (notabene biednych) zwierzątek w Chinach.

Pomyślałem „łał” a jeśli znajdę informację, że największym hodowcą jest np. Xi Jinping lub ktoś z jego rodziny. Nie udało się, ale okazało się, że Chiny wprowadziły ogromne zmiany w swoim rolnictwie. Mają ogromne kombajny sterowane satelitarnie, specjalne nawozy aminokwasowe i stają się największym producentem taniej pszenicy, kukurydzy, soi, że o ryżu nie wspomnę. To wyjaśnia atak na rolnictwo w Polsce i Europie?

Dziwne, że zarówno polityka obrony futerkowych zwierzaczków w rozwiniętych i humanitarnych krajach, jak i specyfika zarażania C19 wpisuję się w politykę monopolu hodowli tych istotek w Chinach, taka korelacja. LOCK DOWN restauracji pewnie wiec oznacza, że za jakiś czas będziemy mieli tylko chińską kuchnię w całej Europie i będziemy się zajadać plonami chińskich rolników. Ponoć tylko Polscy rolnicy w 2020 roku oceniali sprzedaż futer (tych powtórzę – biednych zwierzątek) na 4,7 miliarda PLN. Świńska grypa, choroba wściekłych krów, afrykański pomór świń. Czy to nie jest wszystko atak na nasze rolnictwa, tak żeby stworzyć KOMUŚ rynek zbytu. C19 powstał niby w Chinach tylko szybko się wyniósł i spustoszył resztę świata.

Zupełnie przypadkiem znalazłem informację, niechcący i przy okazji, iż z kolej w Korei Północnej w ramach walki z głodem i prozachodnimi schematami zachowań, ludności odebrano psy i przekazano na rzecz restauracji. Do przeczytania tej informacji było mi przykro, że mam maltańczyka miniaturkę zamiast owczarka, ale teraz już się cieszę, przynajmniej by się nim nikt nie najadł. Niby to takie bez sensu, wtrącenie jakby na marginesie, ale to daje do myślenia jak „humanitarne” są hodowle (tych biednych zwierzątek) w Chinach.

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o