Atak koktajlami Mołotowa w rosyjskie centrum kultury

Opublikowano: 21.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1070

Rosyjski Dom Nauki i Kultury w Paryżu, jednostka kulturalna uważana za bliską władzy Władimira Putina, stał się celem koktajlu Mołotowa, czyli „urządzenia zapalającego” – twierdzi źródło bliskie sprawie. Do czynu doszło 6 marca w niedzielę wieczorem, o godzinie 2:45.

Jedna lub więcej osób celowało w szyldy i bramę wjazdową do centrum, znajdującego się przy rue Boissière 61 (XVIe) w dzielnicy Victor-Hugo we Francji, a będącego w rodzaju pięknej prywatnej rezydencji o statusie dyplomatycznym.

To pracownik ochrony ośrodka zaalarmował i wezwał policję. „Na podłodze znaleziono kawałki szkła i płyn” – twierdzi policyjne źródło. „Billboard o wysokości około 40 cm był lekko stopiony i poczerniały na górze”.

Podpalony został także stojący obok śmietnik. Śledztwo w sprawie umyślnego uszkodzenia mienia poprzez rzucanie pocisków, powierzone Służbie Nocnej I Dzielnicy, zostało przejęte przez 16sty dzielnicowy komisariat policji. Zapoznano się z nagraniami z monitoringu na tej ulicy.

Nie było rannych, nie było też aresztowań. Jeden z rzeczników rosyjskiej dyplomacji potępił te akcję. To nie pierwszy raz, gdy celem ataku jest społeczność rosyjska i jej emblematyczne budynki w Paryżu.

W ubiegłym tygodniu, w środę wieczorem, zbezczeszczono także mury Konserwatorium Rosyjskiego im. Aleksandra Skriabina oraz przedstawicielstw wojskowych i dyplomatycznych. W niedzielę 27 lutego znaleziono antyputinowskie napisy na fasadzie dużej rosyjskiej cerkwi w Paryżu przy quai Jacques-Chirac (VIIe). Dzień wcześniej na budynku pojawił się napis „Putin zbrodniarz”, który został natychmiast usunięty.

Źródło oryginalne: Actforfree.noblogs.org
Źródło polskie: CzarnaTeoria.noblogs.org

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.