Atak Izraela na przedmieścia Damaszku

Opublikowano: 08.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 540

Izraelskie samoloty zaatakowały obiekt wojskowy na przedmieściach Damaszku, poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Obrony Syrii.

O godzinie 3:42 czasu lokalnego (2:42 czasu środkowoeuropejskiego) izraelskie samoloty wystrzeliły kilka pocisków z przestrzeni powietrznej Libanu. Syryjska obrona powietrzna zdołała przechwycić pociski i zniszczyć większość z nich. Damaszek oświadczył, że za tę agresję odpowiedzialny jest Izrael.

Izraelskie władze przyznają, że dziesiątki razy dokonywały ataków na Syrię i najczęściej tłumaczą je potrzebą przerwania przemytu broni dla proirańskiego ruchu libańskich szyitów „Hezbollah”, którego formacje zbrojne walczą po stronie prezydenta Baszara al-Asada.

Na początku stycznia Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały kilka obiektów wojskowych na przedmieściach Damaszku. Pociski zostały wystrzelone ze Wzgórz Golan i z samolotów z libańskiej przestrzeni powietrznej. W grudniu izraelskie samoloty kilkakrotnie zaatakowały syryjskie obiekty w Damaszku i na Wzgórzach Golan w rejonie al-Kunajtiry.

Damaszek oświadczył, że Izrael ostrzałami rakietowymi przeciwko syryjskiej armii po raz kolejny potwierdza swoje poparcie dla ugrupowań terrorystycznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. BrutulloF1 09.02.2018 07:23

  A na drzewach zamiast liści…

 2. Fenix 09.02.2018 08:18

  “Izraelskie władze przyznają, że dziesiątki razy dokonywały ataków na Syrię i najczęściej tłumaczą je potrzebą przerwania przemytu broni dla proirańskiego ruchu libańskich szyitów „Hezbollah”, którego formacje zbrojne walczą po stronie prezydenta Baszara al-Asada.”
  Czy ktoś i coś , z ich wojny rozumie ?
  Ja wiem jedno, broń nie broni . Broń użyta zabija każdego .
  Opowiadam się za globalnym rozbrojeniem na świecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.