Atak imigranta z nożem na dwie kobiety we Francji

Opublikowano: 10.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1157

Dwie kobiety w wieku 64 i 28 lat zostały zaatakowane nożem w swoim mieszkaniu przez imigranta, prawdopodobnie z Algierii.

Do tragedii doszło w piątek w Bayonne w rejonie Pirenejów. Według relacji mężczyzna miał pociąć kobietom twarze, obydwie przebywają w ciężkim stanie w szpitalu. W sobotę bandyta został zatrzymany i przebywa w areszcie.

Imigrant został zaproszony do mieszkania kobiet, jednak po kłótni wyszedł kupić nóż i następnie wrócił i je zaatakował. Zdaniem osób ze środowiska kobiet, sprawca „przybył z propozycją fikcyjnego małżeństwa” dla młodszej z nich. Prokurator powiedział, że osobnik ten przebywał nielegalnie na terytorium Francji i nałożono na niego nakaz opuszczenia kraju, OQTF.

W świetle tych informacji prokuratura traktuje przestępstwo jako usiłowanie zabójstwa. Według niej napastnik mieszkał w Lyonie, a do kobiet przyjechał specjalnie, motywowany możliwością zawarcia małżeństwa, co mogłoby powstrzymać procedurę powrotową. Ta hipoteza jeszcze nie została potwierdzona przez policję.

We wtorek 5 kwietnia odbył się w mieście protest feministek przeciwko „przemocy macho”.

Miesiąc wcześniej w mieście liczącym około 50 tysięcy mieszkańców dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu zaatakowało młodą parę, którą wcześniej poprosili o papierosy. 26-letni Algierczyk wyciągnął nóż i dźgnął mężczyznę towarzyszącego kobiecie; rany okazały się powierzchowne.

W roku 2017 burmistrz Bayonne i organizacje obywatelskie otworzyli tranzytowe schronisko dla migrantów, którzy przez Hiszpanię, Pireneje i Francję zmierzają na północ Europy. Działanie to jest wbrew oficjalnemu stanowisku francuskich władz i przypomina „miasta azylu” znane z USA, które nie deportują imigrantów. Jesienią koło Bayonne trzech algierskich imigrantów zginęło pod kołami pociągu, ponieważ obrali drogę wzdłuż torów, by uniknąć wykrycia przez policję.

Według raportu Frontexu za rok 2020 w całej Unii Europejskiej wydano 19 tysięcy nakazów opuszczenia terytorium dla Algierczyków, a zrealizowano ich tylko tysiąc. W związku z pandemią skuteczność realizowania nakazów opuszczenia terytorium dla nielegalnych imigrantów spadła w ostatnich dwóch latach. Nawet Maroko, do którego zawracano co najmniej 50% osób, w roku 2020 przyjęło ich tylko 10%.

Źródło: Euroislam.pl

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. nazizm to ideologia lewicowa 10.04.2022 16:02

    Zaproszony Alladyn wpadl w szal, bo mamuski nie chcialy sie zgodzic na “arabskie gogle”. Za wysokie progi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.