Atak hakerski na Virgin Mobile Polska

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1767

Jedna z aplikacji informatycznych padła ofiara ataku hakerskiego – poinformowała Virgin Mobile Polska na swojej stronie w Facebooku. Wyciek informacji dotyczy 12,5% „rejestracji abonentów prepaid dokonanych przez Spółkę”.

W komunikacje zamieszczonym na stronie Virgin Mobile Polska, spółka informuje, że w dniach 18-22 grudnia doszło do ataku hackerskiego na jedną z aplikacji informatycznych, która umożliwiała dostęp do danych rejestrowych. Jak podaje, w rezultacie zamierzonego, umyślnego ataku, doszło do nieuprawnionego ujawnienia danych rejestrowych – imienia, nazwiska, numeru PESEL lub numeru dokumentu potwierdzającego tożsamość części abonentów prepaid Spółki.

Wyciek informacji dotyczy 12,5% „rejestracji abonentów prepaid dokonanych przez Spółkę”. Virgin Mobile zaznacza, że atak nie dotyczy klientów „korzystających z oferty abonamentowej, którzy nie dokonywali rejestracji prepaid”.

Jak zapewnia spółka, niezwłocznie po wykryciu ataku zostały podjęte działania mające na celu zabezpieczenie danych abonentów przed dalszymi atakami, w tym złożono stosowne zawiadomienie do organu nadzoru zgodnie z RODO. Spółka deklaruje, że złoży również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania oraz zapewnia, że wzmocnione zostały procedury uniemożliwiające wykorzystanie danych abonentów, które zostały nielegalnie pozyskane.

„Abonenci, których dane były celem ataku są informowani o zaistniałym incydencie” – czytamy w komunikacie. Spółka uspokaja, że „dane abonentów spółki są bezpieczne”. Dodaje, że „atakujący nie uzyskał dostępu do baz ani infrastruktury Virgin Mobile Polska, a jedynie do części danych udostępnianych przez pojedynczą aplikację”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 27.12.2019 14:26

    Przepraszam że pytam, ale co to jest ten Virgin? To są gierki dla zachipowanych dzieci-GMO? Dlaczego żaden pismak nie raczy wyjaśnić jednym prostym zdaniem? A sensacja narasta, w sieci wrze smród kału się unosi. Czy to znaczy że jakiś desperat śmiał zaatakować masońską platformę randkową dla pedofilów? Dziennikarze stali się już całkiem nienormalni pisząc o wewnętrznych sprawach dla wtajemniczonych wybrańców narodowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.