Asystentki seksualne dla niepełnosprawnych

Opublikowano: 25.01.2016 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 585

W Czechach pojawiła się nowa usługa, a mianowicie asystentka seksualna dla niepełnosprawnych.

W listopadzie 2015 roku czeskie, polskie i rosyjskie media poinformowały o pojawieniu się projektu w ramach organizacji „Rokosz bez Ryzyka”. Celem tej organizacji jest obalenie funkcjonującego w Czechach tabu w sferze seksualnej nie tylko wśród niepełnosprawnych.

Zdaniem Petra Eisnera, który konsultuje osoby niepełnosprawne i szkoli pracowników socjalnych, ludzie często postrzegają seksualność niepełnosprawnych jako coś „skandalicznego, nienormalnego i spaczonego.

“Osoba (niepełnosprawna – przyp. red.) jest postrzegana jak rzecz, jak zwierzę, jak wieczne dziecko” – powiedział Eisner w specjalnym wywiadzie dla Blesk.cz. “Osoby z upośledzeniem umysłowym są bardzo bezpośrednie. Swoją seksualnością mogą zakłopotać najbliższych. Trzeba ich wychować, a nie im tego zakazywać” — mówi Milan Langer, który jest sparaliżowany od urodzenia TVN24.

Obecnie w Czechach pracuje 5 asystentek seksualnych. Przeszły one specjalne przeszkolenie medyczne i psychologiczne, organizowane przez organizację „Rozkosz bez Ryzyka”.

Przedstawiciele organizacji i same dziewczyny podkreślają, że nie chodzi tutaj o prostytucję, która nie jest zakazana w Czechach, a raczej o nowy sposób pomocy niepełnosprawnym. Zakłada się, że asystentka seksualna sama określa zakres pomocy.

“Dla niepełnosprawnych fizycznie to pomoc psychiczna” — twierdzi Lucie Šídová z „Rozkoszy bez Ryzyka” w rozmowie z TVN24. “Nie zawsze chodzi wprost o seks. Raczej o to, żeby nauczyć klienta zaspokajać swoje potrzeby. Akceptacja siebie samego siebie i swojego ciała.”

Wizyta asystentki seksualnej kosztuje 1200 koron za godzinę (45 euro). Mogą one pracować tylko wtedy, gdy spełnią określone warunki, na przykład po otrzymaniu zaświadczenia o działalności gospodarczej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. razowy40i4 25.01.2016 10:36

  Zdaje się że w Holandii nie tylko panie świadczą podobną pomoc niepełnosprawnym ale w 80% usługa jest refundowana przez państwo nawet w przypadku korzystania z niewykwalifikowanego personelu zwykłego burdelu …

 2. Prometeusz 26.01.2016 08:44

  @razowy40i4:

  Dysgrafia też się załapuje…? 😉 Ojoooj, się uśmiałem! Nie ma to jak geniusz biurokracji w służbie obywatelom…! :))

 3. razowy40i4 26.01.2016 10:25

  @prometeusz

  Gdyby tak było poświęcił bym się dla nauki i zbadał gruntownie wraz z gronem asystentek czy aby masaże erotyczne nie pomagają w leczeniu tej przykrej przypadłości … 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.