Asteroida 2014 UR116 nie zagraża Ziemi

Opublikowano: 10.12.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 858

Asteroida 2014 UR116, którą w październiku 2014 roku odkryli rosyjscy astronomowie, nie stwarza zagrożenia dla Ziemi. Taki punkt widzenia został przedstawiony z oświadczeniu NASA.

Zdaniem specjalistów zarządu, orbita ciała niebieskiego znajduje się dość daleko od orbity Ziemi. Obliczenia dotyczące ruchu asteroidy pokazały, że przez najbliższe 150 lat jej zderzenie się z Ziemią lub inną planetą jest wykluczone.

Średnica 2014 UR116 wynosi około 370 metrów. Zdaniem rosyjskiego astronoma Władimira Lipunowa, zderzenie z Ziemią doprowadziłoby do wybuchu potężniejszego niż po upadku meteorytu czelabińskiego.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.