Asteroida 2003 SD220 pomyślnie minęła Ziemię

Opublikowano: 26.12.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3

Asteroida 2003 SD220 bezpiecznie minęła Ziemię w odległości 11 milionów kilometrów od naszej planety, podaje kanał TV WPXI.

Kilka tygodni temu w Internecie publikowano informacje o zbliżającym się zagrożeniu. Wieszczono trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. NASA oszacowała rozmiar tego ciała niebieskiego na 1100 metrów.

Następne bardzo niebezpieczne podejście podobnego obiektu do Ziemi zapowiedziano na rok 2018. Wówczas duża asteroida przeleci 2,8 milionów kilometrów od naszej planety. Mniejszą odległość osiągnął obiekt SD220 w 2003 roku. W 2070 roku SD220 przeleci zaledwie 2,7 milionów kilometrów od Ziemi, ale to wciąż bardzo dużo, aby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla Ziemian.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o