Assange z narzeczoną pozywają brytyjskiego ministra

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1214

Założyciel „WikiLeaks” Julian Assange i jego narzeczona Stella Morris pozywają brytyjskiego ministra sprawiedliwości Dominica Raaba i naczelniczkę więzienia Belmarsh Jenny Louis, w którym przetrzymywany jest Assange, o rzekome uniemożliwienie parze zawarcia małżeństwa – informuje „Daily Mail”.

https://www.youtube.com/watch?v=HMAMOtdZlKI

Gazeta pisze, że para obawia się, iż przeszkody, jakie brytyjskie władze stawiają na drodze do ich małżeństwa, są związane z „wojną polityczną” przeciwko założycielowi „Wikileaks”.

Media informowały wcześniej, że amerykańscy urzędnicy i CIA omawiali możliwość zamordowania założyciela „WikiLeaks” w 2017 roku, gdy ukrywał się on w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Jednocześnie planowano wykraść Assange’a z misji dyplomatycznej lub schwytać w przypadku próby potajemnej ucieczki. „Nie ma powodu do politycznej ingerencji w to, co jest podstawowym prawem człowieka” – twierdzi Morris.

Para stara się o zawarcie małżeństwa od maja 2021 roku, kiedy to narzeczona Assange’a poprosiła więziennego księdza o zorganizowanie ceremonii. Po tym, jak nie otrzymała pomocy, Morris 7 października chciała uzyskać pozwolenie na zawarcie małżeństwa w biurze naczelnika więzienia, ale nie uzyskała odpowiedzi.

14 października prawnicy pary zwrócili się do urzędników Belmarsh, aby zezwolili Morris na widzenie z Assangem, w którym miał też uczestniczyć miejscowy urzędnik stanu cywilnego. To i kolejne zapytania również pozostały bez odpowiedzi.

W pozwie Raab oraz Jenny Louis zostają oskarżeni o nadużycie władzy, „nieracjonalne i niesprawiedliwe zachowanie”, a także o pozbawienie pary i ich dzieci praw.

Louis twierdzi, że została zmuszona do skierowania wniosku o pozwolenie na ślub do Prokuratury Koronnej. Prawnicy Morrisa i Assange’a uważają te działania za „niewłaściwe”, wskazując, że założycielowi „WikiLeaks” w Wielkiej Brytanii nie postawiono żadnych zarzutów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.