Assange umrze w więzieniu po ekstradycji do USA

Opublikowano: 20.02.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 853

Ojciec założyciela portalu „WikiLeaks” Juliana Assange’a John Shipton w rozmowie z agencją Ria Novosti wyraził przekonanie, że jego syn umrze w więzieniu, jeśli odbędzie się jego ekstradycja do Stanów Zjednoczonych, zwracając jednocześnie uwagę na rosnące wsparcie dla Assange’a na Zachodzie.

W środę londyński Westminster Magistrate’s Court przeprowadził kolejne przesłuchania w ramach sprawy o ekstradycję założyciela „WikiLeaks” Juliana Assange’a. „Nie ma najmniejszych wątpliwości, że (Assange – red.) umrze w więzieniu, jeśli zostanie ekstradowany do Stanów Zjednoczonych” – powiedział jego ojciec.

We wtorek dwóch członków australijskiego parlamentu – George Christensen z rządzącej Liberalnej Partii Australii i niezależny deputowany Andrew Wilkie odwiedzili Assange’a w więzieniu i wezwali Wielką Brytanię, by nie dopuściła do możliwej ekstradycji założyciela WikiLeaks do Stanów Zjednoczonych. Jak powiedział Shipton, świadczy to o rosnącym poparciu dla Assange’a.

Jak zaznaczył jego ojciec, na Zachodzie zachodzą globalne zmiany w kwestii wsparcia jego syna i wizyta członków australijskiego parlamentu jest tego przykładem. „24 lutego będziecie świadkami próby pracowników prasy i dziennikarzy z całego świata przekazania opinii publicznej prawdy o tym, co przez ostatnie 10 lat działo się w ramach prześladowania Juliana” – powiedział ojciec założyciela „Wikileaks”.

Shipton wyraził jednocześnie opinię, że w związku z sytuacją wokół Assange’a na Wielką Brytanię wywierana jest ogromny presja. Rzecznik prasowy Pałacu w Buckingham oświadczył wcześniej, że królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II postanowiła nie ingerować w sytuację z Assangem z powodu swojej apolityczności. „Nacisk na Wielką Brytanię jest chyba teraz bardzo duży. Dowiedziałem się, że królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II oświadczyła, że jest to sprawa polityczna. To daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeśli jest to sprawa polityczna, to ekstradycji nie będzie” – uważa Shipton.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ