Zdemontujmy Statuę Wolności, jeśli USA skażą Assange’a!

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1043

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador zaproponował rozbiórkę Statuy Wolności w Nowym Jorku, jeśli Stany Zjednoczone skażą Juliana Assange’a.

Założyciel „WikiLeaks” Julian Assange odwołał się od decyzji Westminsterskiego Sądu w Londynie o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi mu 175 lat więzienia. Poinformował o tym w piątek 1 lipca dziennik „The Wall Street Journal”, powołując się na prawnika dziennikarza.

„Założyciel »WikiLeaks« Julian Assange odwołał się od swojej ekstradycji z Wielkiej Brytanii, rozpoczynając miesiące prawnych zmagań o to, czy powinien zostać wysłany do Stanów Zjednoczonych, aby stawić czoła zarzutom o szpiegostwo” — stwierdzono w materiale.

Zgodnie z zasadami brytyjskiego prawa, wniosek o odwołanie się od decyzji sądu będzie rozpatrywany w ciągu miesiąca zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja. Dziennikarze światowych mediów podkreślają jednak, że zmiana wyroku brytyjskiego sądu zatwierdzonego przez minister spraw wewnętrznych Priti Patel jest bardzo mało prawdopodobna.

Przypominamy, że w środę 20 kwietnia Westminsterski Sąd Magistracki w Londynie wydał nakaz ekstradycji dziennikarza i założyciela „WikiLeaks” Juliana Assange’a do Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone stawiają mu zarzuty popełnienia przestępstw związanych z największym w historii USA przypadkiem ujawnienia informacji stanowiących tajemnicę korporacyjną i państwową.

Zwracając się do Assange’a, sędzia Goldspring powiedział, że „nie ma innego wyjścia”. Ostateczną decyzję w sprawie ekstradycji miała podjąć minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, która 17 czerwca oficjalnie zatwierdziła wyrok i zezwoliła na ekstradycję australijskiego dziennikarza do Stanów Zjednoczonych.

Julian Assange jest znany na całym świecie dzięki swoim materiałom demaskującym zbrodnie USA, m.in. podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. Na przykład w 2010 r. „WikiLeaks” upubliczniła tajne nagranie wideo armii amerykańskiej, na którym widać, jak amerykański helikopter w Bagdadzie w 2007 r. zabija co najmniej 18 cywilów.

Źródło: pl.News-Front.info

1

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 05.07.2022 20:16

    oho, czyzby orzel usmanski sie chwial ze taki meksyk go zaczyna podsmiechowywac? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.