Assange nie został pozbawiony azylu w ambasadzie Ekwadoru

Opublikowano: 06.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1746

Julian Assange, najsłynniejszy światowy demaskator, miałby zostać usunięty z ekwadorskiej ambasady w Londynie, gdzie przebywa od 2012 roku po otrzymaniu azylu politycznego.

Władze brytyjskie i amerykańskie od lat naciskają władze Ekwadoru, by wydały im Assange’a, ale te nie ugięły się mimo próśb i gróźb. Jednak media światowe upierają się, że jednak Ekwador poddał się i azylu Assange’a pozbawi. I choć po wycofaniu się Szwecji z oskarżeń o gwałt, Assange jest oskarżony o naruszenie zasad zwolnienia warunkowego, co pozwoliłoby władzom brytyjskim zatrzymać go, a następnie przekazać władzom amerykańskim, które z pewnością osadza go na długie lata w więzieniu za problemy, jakich im przyczynił po opublikowaniu kompromitujących USA dokumentów o wojnie w Afganistanie, w tym zbrodni wojennych na cywilach.

Wczoraj przez cały dzień przed ambasadą Ekwadoru w Londynie gromadzili się zwolennicy Assange’a, demonstrujący swoje poparcie wobec niego i sprzeciw wobec możliwego pozbawienia go azylu.

52-letnia Fethi, jedna z uczestniczek demonstracji powiedziała dziennikarzowi „The Guardian”: “Theresa May natychmiast wyśle go do USA. Jesteśmy tutaj, aby wspierać wolność słowa, jesteśmy tutaj, aby wspierać Juliana Assange’a. Martwimy się, że policja go aresztuje. Demaskował rządy na całym świecie” – mówiła.

Z drugiej jednak strony, zarówno oficjalny Londyn, jak i władze w Quito nie potwierdzają tych informacji. Rzecznik rządu brytyjskiego powiedział, że to sprawa rządu ekwadorskiego, ale oni nie ma na temat żadnych oficjalnych potwierdzeń.

Rząd ekwadorski również zareagował zdecydowanie, nazywając pogłoski o odebraniu azylu Assange’owi „obelżywymi”. Rzeczniczka rządu stwierdziła wprost: “Ekwador podejmuje decyzje w sposób suwerenny i niezależny”. Stwierdziła też, że nie będzie reagować na pogłoski, przypuszczenia, które nie są oparte na żadnym dokumencie.

Pozbawienie azylu i niemal pewna ekstradycja Juliana Assange’a do USA, gdzie zostałby z pewnością skazany na wysoką karę, byłoby zwycięstwem amerykańskiej bezwzględnej polityki nacisków i kompromitacją rządu Ekwadoru.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Hraball 06.04.2019 23:18

  Oj bardzo rozumiem Assange’a.
  Szczerze współczuję.
  Świat nie działa jak powinien, a wolność słowa i demokracja to pojęcia względne.
  Niektóre słowa dawno już straciły swój sens.
  Pozwoliliśmy na to i wciąż pozwalamy.
  “Prawdę ” się kreuje wmawiając nam piękne słowa i wmuszając przygotowane niezbędne wartości.
  Myślimy:
  Propaganda?
  Cenzura?
  Co to jest?
  Obudźmy się w końcu. Już dawno powinniśmy. Przecież mamy największą broń tych czasów – INTERNET
  Szczere dzięki za ten portal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.