Assange jest w coraz gorszym stanie

Opublikowano: 29.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1138

Stan zdrowia Juliana Assange’a wyraźnie się pogarsza w wyniku stresu z powodu napiętych terminów budowy linii obrony przed rozprawą sądową w sprawie jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, poinformowała członkini zespołu adwokatów założyciela „WikiLeaks” Renata Avila.

„Oczywiście, że stan jego zdrowia się pogarsza, poza tym należy wziąć pod uwagę ogromny stres i szok emocjonalny. Brak możliwości do odpowiedniej budowy obrony, przygotowanie w tak ograniczonych warunkach tylko pogarsza sprawę” – powiedziała Avila.

Assange przebywa obecnie w brytyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze, a jego kontakty z obroną są ograniczone. Specjaliści zapewniają opiekę medyczną, a prawnicy nalegają na kandydatury tych lekarzy, których wybierze sam założyciel „WikiLeaks”. Avila krytykuje brytyjskie władze, nazywając warunki jego zatrzymania „nieuzasadnionymi” i niespełniającymi minimalnych niezbędnych warunków życia.

Assange, w 2010 roku oskarżony w Szwecji o molestowanie seksualne i gwałt, od czerwca 2012 roku ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie z obawy przed ekstradycją do skandynawskiego kraju. Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na wniosek Stanów Zjednoczonych. Sąd w Londynie uznał go za winnego naruszenia warunków wyjścia za kaucją i skazał go na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.

Pod koniec maja władze USA poinformowały, że przedstawiły Assange’owi oskarżenia w 17 przypadkach naruszenia prawa o szpiegostwie i ujawnienia informacji niejawnych. Wcześniej był oskarżany o spiskowanie w celu komputerowego włamania. W przypadku ekstradycji do Stanów Zjednoczonych Assange’owi grozi kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.