Asia Bibi ostatecznie uniewinniona od zarzutu bluźnierstwa

Opublikowano: 30.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1977

Chrześcijanka Asia Bibi została ostatecznie uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu od zarzutu bluźnierstwa.

Sąd odrzucił petycję o rewizję swojego uniewinniającego wyroku, wydanego w październiku. Od tego czasu Asia Bibi, zwolniona z więzienia, przebywała w ukryciu, ponieważ groziła jej śmierć ze strony religijnych fanatyków muzułmańskich.

Asia Bibi została skazana w 2010 na karę śmierci za bluźnierstwo, oskarżona o to, że w kłótni z sąsiadami z wioski znieważyła proroka Mahometa – kłótni wywołanej tym, że napiła się wody ze szklanki, używanej przez muzułmanów. Spędziła 8 lat w celi śmierci, ale Sąd Najwyższy uniewinnił ją, uznając, że zeznania przeciwko niej były sprzeczne i fałszywe. Teraz będzie mogła wyjechać za granicę – gotowość jej przyjęcia wyraziła Kanada.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 30.01.2019 19:09

    wreszcie jakaś dobra wiadomość w tych ciężkich czasach 🙂 Bardzo jej kibicuję 🙂
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.