Armia USA używa robotów do ochrony baz sił powietrznych

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1314

Podczas ostatnich prób terenowych Siły Powietrzne użyły czworonożnych „psów – robotów” do obrony swojego obwodu. Wydarzenie miało na celu uzyskanie danych, które mogą być przydatne w przyszłych działaniach wojennych.

„Psy-roboty”, które były testowane przez siły powietrzne, noszą nazwę Vision 60 i ostały zbudowane przez Ghost Robotics. Wyglądają trochę jak złoczyńcy z odcinka Metalhead w Black Mirror. Żelazne zwierzęta są przeznaczone do zdalnych kontroli, obserwacji i mapowania, a także mogą być używane do patrolowania granic baz lotniczych.

Ćwiczenie, w którym wykorzystano roboty, było testem wytrzymałościowym Zaawansowanego Systemu Zarządzania Walką Departamentu Sił Powietrznych, zaawansowanego systemu wymiany informacji w czasie rzeczywistym. Jednym z kluczowych zadań eventu jest pozyskanie dużej ilości danych, które mogą się przydać w prawdziwych działaniach bojowych.

„Współczesna wojna wymaga informacji o każdym miejscu na Ziemi” – powiedział szef operacji kosmicznych John Raymond. „Potencjalni przeciwnicy dużo inwestują w tych obszarach, więc musimy korzystać z nowych technologii, aby być na bieżąco”.

Robo-psy to oczywiście tylko niewielka część znacznie większego systemu obrony Sił Powietrznych USA.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.