Armia USA używa robotów do ochrony baz sił powietrznych

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 751

Podczas ostatnich prób terenowych Siły Powietrzne użyły czworonożnych „psów – robotów” do obrony swojego obwodu. Wydarzenie miało na celu uzyskanie danych, które mogą być przydatne w przyszłych działaniach wojennych.

„Psy-roboty”, które były testowane przez siły powietrzne, noszą nazwę Vision 60 i ostały zbudowane przez Ghost Robotics. Wyglądają trochę jak złoczyńcy z odcinka Metalhead w Black Mirror. Żelazne zwierzęta są przeznaczone do zdalnych kontroli, obserwacji i mapowania, a także mogą być używane do patrolowania granic baz lotniczych.

Ćwiczenie, w którym wykorzystano roboty, było testem wytrzymałościowym Zaawansowanego Systemu Zarządzania Walką Departamentu Sił Powietrznych, zaawansowanego systemu wymiany informacji w czasie rzeczywistym. Jednym z kluczowych zadań eventu jest pozyskanie dużej ilości danych, które mogą się przydać w prawdziwych działaniach bojowych.

„Współczesna wojna wymaga informacji o każdym miejscu na Ziemi” – powiedział szef operacji kosmicznych John Raymond. „Potencjalni przeciwnicy dużo inwestują w tych obszarach, więc musimy korzystać z nowych technologii, aby być na bieżąco”.

Robo-psy to oczywiście tylko niewielka część znacznie większego systemu obrony Sił Powietrznych USA.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o