Armia USA światowym liderem wymuszeń seksualnych

Opublikowano: 13.10.2015 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Seks i płeć

Liczba wyświetleń: 874

W ubiegłym roku w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych ponad 10 000 żołnierzy-mężczyzn stało się ofiarami przemocy seksualnej ze strony „kolegów”. Pentagon zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

Liczby – w 2013 roku amerykańscy żołnierze skierowali do organów ścigania ponad 5000 oświadczeń o przemocy seksualnej. Niezależne badania wskazują, że prawie 20% całej armii poddawane było takiej lub podobnej przemocy.

Do sądu dochodzi – 5% oświadczeń.

Z tego zakończonych orzeczeniem winy – 2%.

Wśród żołnierzy-kobiet liczba ofiar przemocy wynosi 8500 (za rok ubiegły).

Oczywiście, większość „wojaków”, którzy stali się ofiarami takich incydentów, nie spieszy się, aby o tym zgłaszać. Związane jest to z kilkoma powodami – strach przed zemstą i rozprawą ze strony kolegów, zrozumienie całej bezmyślności w sprawiedliwym zbadaniu tego przestępstwa, niechęć do ujawnienia siebie jako ofiary takiego poniżającego aktu.

Przemoc kwitnie nie tylko w wojskach wewnętrznych USA, ale także w bazach poza granicami kraju. I tak, prawie 15% weteranów Iraku i Afganistanu doznało traumy na gruncie seksualnym. W 2011 roku w samym tylko Bagdadzie zanotowano ponad 140 przypadków … Jeszcze bardziej haniebną stroną tych wszystkich „procesów” jest wybuch przemocy homoseksualnej w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Według tego wskaźnika, armia amerykańska – to światowy lider. Istnieją tu dwa czynniki. Po pierwsze, przedstawicielom orientacji homoseksualnej oficjalnie pozwolono służyć w armii.

Według sondaży, większość żołnierzy nie widziało w tym problemu. A teraz tak tolerancyjna polityka w jednostkach wojskowych daje o sobie znać – nowo przybyli młodzieńcy nie chcą siedzieć bez pary, a para nie zawsze się znajdzie, więc trzeba używać siły.

Jednak nie to jest główne – i to po drugie – okazuje się, że centralną siłą napędową w przestępstwach homoseksualnych są żołnierze heteroseksualni. Aktami przemocy w stosunku do „podobnych sobie” po prostu demonstrują swoją władzę, siłę i panowanie. Według wniosków wojskowych lekarzy – psychologów, patologię przy tym wykrywane są zarówno u gwałcicieli – to są osoby z rozchwianą psychiką, jak i u zgwałconych – co prawda, później.

Zgwałceni po przeżyciu gwałtu najczęściej stają się pacjentami klinik psychiatrycznych – nie mówiąc już o tym, że, oczywiście, porzucają armię, tracą rodziny. Ich stan graniczy ze stanem samobójczym, są zamknięci w sobie, wyróżniają się, apatią, agresją i zmuszeni są do stałego pobierania leków psychotropowych.

Pentagon zachowuje się dwojako. Z jednej strony, osoby oficjalne przyznają, że tak haniebna dla każdej armii na świecie statystyka nieustannie rośnie. Z drugiej strony, zapewniają społeczeństwo, że taka przemoc – to anomalia i że, ogólnie rzecz biorąc, organa nadzorcze wszystko kontrolują.

Najdziwniejsze w tym przypadku jest to, że armia amerykańska ma najbardziej surowy i bezwzględny regulamin, właśnie z zakresie ochrony człowieka przed wykorzystywaniem seksualnym. Wiadomo, że nawet dwuznaczne spojrzenie żołnierza na kobietę-koleżankę może kosztować go nie tylko kariery, ale i wolności…

Prezydent Barack Obama kilka razy wypowiadał się na ten „intymny” problem. Wzywał odpowiedzialne struktury do rozwiązania go w ciągu najbliższych miesięcy, dając „na wszystko” rok czasu. Ale odczucie jest takie, że struktury te po prostu nie mają odpowiednich mechanizmów dla likwidacji rozpasanego żywiołu seksualnego.

Dowództwo w terenie banalnie przemilcza problemy.

Ofiara przemocy nie ma szans, aby odejść „całą i nieuszkodzoną” przed swymi krzywdzicielami. Rozprawy zbiorowe – to norma. W zasadzie, zwykły żołnierz nie ma praw – nawet w takim demokratycznym kraju jak Stany Zjednoczone, jest on po prostu pozbawiony praw.

Mówi się, że armia – to jest lustro całego społeczeństwa, odzwierciedlają się w nim wszystkie istotne cechy społeczeństwa.

Żadnych radykalnych wniosków. Ot, po prostu się przypomniało i to wszystko.

Autorstwo: Siergiej Kiriłłowj
Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Źródło oryginalne: Nacontrol.ru
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 13.10.2015 12:54

  Za dużo soi jedzą (estrogen) i im się orientacja zmienia. I co to za słabi żołnierze, skoro nie potrafią się powstrzymać przed takim haniebnym czynem jak gwałt? Nikt ich nie nauczył zgodnej z prawem i naturą masturbancji?

 2. dagome12345 13.10.2015 13:55

  @agama
  Pierwsze zdanie nawet śmieszne, a z następnymi to nie tak łatwo. W wojsku jak w więzieniu, zgwałconym może być nawet największy kark z czarnym pasem w sztukach walki — grupa zawsze wygra 🙁

 3. agama 13.10.2015 14:41

  Nie pojmuję jak hetero może chcieć wsadzić drugiemu tej samej pci. Taka nagonka na gejów, a jak przyjdzie co do czego to hetero sami gejowacieją. Podwojne standardy.

 4. dagome12345 13.10.2015 15:26

  @agama
  Dla tego mężczyźni homoseksualni z góry są piętnowani przez tych heteroseksualnych.
  Stosunek “do dupny” jest największym z możliwych upodleń jakie może doznać zdrowy mężczyzna.
  Daj wybór grupie gości, co wolą : codzienny masakryczny wpiernicz w wiezieniu przez kilka lat czy łagodny stosunek analny raz na tydzień. Wynik tej ankiety (jeśli w owej grupie niema gejów) jest z góry wiadomy.
  Większość mężczyzn nie zagłębiając się w ideologie gender i LGBT widzi w geju jakiegoś dziwnego typa , który godzi się DOBROWOLNIE na najgorsze upodlenie męskiego ego( to jest źródłem wszystkich wiadomych obelg opisujących homoseksualne osoby w społeczeństwie )
  W więziennych czy koszarowych gwałtach nie chodzi o przyjemność seksualną, chodzi o najgorsze z możliwych upodleń. Po gwałcie nie jest się już mężczyzną dla grupy.

 5. 8pasanger 15.10.2015 06:04

  Przemoc w Armii skąd to zdziwienie?Jak powiedział Forrest Gump:,,Z jakiegoś tajemniczego powodu bardzo pasowałem do armii.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.