Armia USA stworzyła eskadrę podwodnych robotów

Opublikowano: 07.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Podwodne bezzałogowce były od dawna używane przez amerykańskie wojsko do misji rozpoznawczych, badań dna morskiego oraz inspekcji statków, jednak do tej pory stanowiły one część dywizjonu podwodnego DEVRON 5. Teraz zorganizowano samodzielną formację, która składa się z samych robotów podwodnych.

Eskadra UUVRON 1 będzie póki co wykonywać standardowe zadania dla dronów podwodnych – maszyny będą np. udzielać wsparcia dla okrętów wojennych oraz wykonywać rozpoznanie dna morskiego.

Dowódcą floty podwodnych pojazdów bezzałogowych UUVRON 1 jest Scott Smith, który uważa, że utworzenie nowe eskadry jest historyczną chwilą dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, która zamierza coraz bardziej zmierzać w kierunku dronów oraz robotów.

Departament Obrony USA zamierza przeznaczyć ponad 600 milionów dolarów na wprowadzenie nowych technologii dla metod dowodzenia oraz kontroli sił zbrojnych. Dane techniczne opracowywanych urządzeń pozostają tajemnicą, choć wiadomo, że USA planuje używać dronów bojowych do 2020 roku.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Nextbigfuture.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o