Armia USA będzie mieć mapę wnętrz budynków

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 669

Według naukowca pracującego dla Pentagonu ambitny plan armii amerykańskiej mający na celu odtworzenie świata w doskonałej rozdzielczości na potrzeby nowego programu szkoleniowego i symulacyjnego obejmie wnętrze budynków.

Syntetyczne Środowisko Szkoleniowe umożliwi szkolenie w zakresie wszystkich funkcji bojowych z uwzględnieniem ludzkich wymiarów działań wojennych, które obejmują interakcje z mieszkańcami. Według armii będzie on elastyczny, umożliwi powtarzalność i będzie dostępny na życzenie.

Armia utrzymuje, że obecne systemy szkoleniowe i symulacyjne nie są wystarczająco interaktywne ani przystępne, ani realistyczne. Aby rozwiązać ten ostatni problem, Pentagon chce stworzyć oprogramowanie o nazwie One World Terrain umożliwiające odtwarzanie złożonych środowisk, w tym dużych miast.

Skanowanie i rekonstrukcja terenu pozwoli żołnierzom gromadzić informacje i przeprowadzać bardziej szczegółowe symulacje ich otoczenia – oświadczył Jason Knowles, dyrektor wydziału nauk i technologii geoprzestrzennych w Instytucie Kreatywnej Technologii Uniwersytetu Południowej Kalifornii, który jest centrum badawczym stowarzyszonym z armią. Instytut jest częścią wielofunkcyjnego zespołu pracującego nad projektem One World Terrain.

Knowles poinformował, że ten zestaw danych nazywany jest „Google Earth na sterydach”.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: NationalDefenseMagazine.org
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ