Armia Izraela finansuje i dozbraja terrorystów w Syrii

Opublikowano: 06.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 619

Gazeta “Jerusalem Post” opublikowała w poniedziałek artykuł, w którym ujawniono, że Izraelskie Siły Obronne dostarczały broń i pieniądze dla bojowników, walczących z rządem Baszara Assada w Syrii. Materiał został jednak usunięty już po kilku godzinach przez cenzorów „ze względu bezpieczeństwa”.

Izrael od lat utrzymuje, że nie wtrąca się w „wewnętrzne sprawy” Syrii. Nie dotyczy to oczywiście nalotów, które często organizuje na terytorium swojego sąsiada. Jednak niedawny artykuł gazety “Jerusalem Post” potwierdza oskarżenia, według których Izrael finansuje i dostarcza pomoc dla tamtejszych rebeliantów.

Dowiadujemy się, że w ramach operacji Good Neighbor (Dobry Sąsiad), która rozpoczęła się w 2016 roku, Izrael przekazywał przez Wzgórza Golan pieniądze, broń i amunicję dla bojowników. Operacja ta, według oficjalnej wersji, miała charakter humanitarny. Izrael faktycznie wysłał w tym czasie ponad 1500 ton żywności, 250 ton ubrań, niemal 950 tysięcy litrów paliwa, 21 generatorów i prawie 25 tysięcy palet sprzętu medycznego i leków. Ale pod przykrywką pomocy humanitarnej, tzw. syryjska opozycja otrzymywała również środki do walki przeciwko rządowi.

Izrael wspierał w ten sposób co najmniej siedem różnych ugrupowań zbrojnych. Z artykułu dowiadujemy się również, że IDF nie tylko przyznało się do wspierania terroryzmu, ale też uznawało ten ruch za właściwy. W ten sposób próbowano rzekomo trzymać Irańczyków i ruch Hezbollah z dala od Wzgórz Golan.

Już po kilku godzinach od publikacji, cenzorzy z IDF nakazali usunięcie materiału. Jeszcze tego samego dnia, IDF przyznał, że w przeciągu ostatnich 18 miesięcy przeprowadził ponad 200 nalotów na pozycje Irańczyków. Można powiedzieć, że dopiero teraz, Izrael oficjalnie potwierdził swój udział w destabilizowaniu Syrii, który za wszelką cenę próbował ukryć na przestrzeni ostatnich lat.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: JPost.com, Ch10.co.il
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rumcajs 06.09.2018 11:40

    Przed ostatecznym rozprawieniem się z bojówkami w pobliżu granicy z izraelem, konieczne jest zapewnienie spokoju na północnych terenach Syrii, stąd szykowana ofensywa w tamtym regionie. Po rozprawieniu sie z wspieranymi przez usa bandami na pólnocy, rozpoczną sie przygotowania do zrobienia porzadku na południu.
    Mimo że w tym regionie liczba terrorystów nie jest wielka, ale w przypadku ich niszczenia, należy się spodziewac otwartej już pomocu żydów i ich wsparcie, a to grozi otwartym konfliktem…

  2. koszyk91 07.09.2018 07:00

    W tiefełenie antyludzka propaganda Assad zły dyktator walczy z bojownikami o demokrację przy pomocy Rosji. Assad walczy o utrzymanie niezależności swojego banku centralnego na którym nwo koniecznie chce łapę położyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.