Armia brytyjska otwiera się na mniejszości

Opublikowano: 09.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Brytyjskie siły zbrojne stawiają na przyciągnięcie w swe szeregi mniejszości etnicznych i seksualnych. Starzy oficerowie są przeciw.

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii tworzy nową strukturę, która zajmować się będzie pracami, mającymi na celu podtrzymywanie różnorodności i integracji w szeregach armii zgodnie z polityką poprawności. Kierownictwo resortu jest zdania, że armii potrzebna jest „kulturowa transformacja”. Na ten cel ministerstwo przeznaczy ponad 550 tysięcy funtów. Jednym z celów jest zwiększenie liczby chętnych do służby i pracy w szeregach armii. W skład nowo powołanej służby wejdzie 17 oficerów, których zadaniem będzie działanie na rzecz zmian konserwatywnej mentalności żołnierzy i oficerów brytyjskich. Idzie o to, by wszyscy bez wyjątku służący i pracujący w strukturach ministerstwa obrony „czuli się komfortowo na swoim miejscu”, a potrzeby wszystkich były brane pod uwagę, pisze brytyjski „Daily Mail”.

Proponowane zmiany popiera szef sztabu armii brytyjskiej Nick Carter, który jest zdania, że należy zmienić obraz armii jako miejsce, w którym służą wyłącznie biali, heteroseksualni mężczyźni. Za jego zgodą dewiza brytyjskich żołnierzy „Być lepszym” została zarzucona, ponieważ stwarzała „zbędną elitarność”. Obecnie jedynie 8,8 proc. żołnierzy i oficerów armii brytyjskiej to przedstawiciele mniejszości etnicznych.

Na nowa koncepcję działania armii przypuścili atak oficerowie rezerwy, w tym płk Richard Kemp, b. dowódca wojsk brytyjskich w Afganistanie. Stwierdził on, że trzeba przeciwstawić się „liberalnemu szaleństwu”. „Należy kontynuować stawianie akcentów na wdrażanie żelaznej etyki służenia sobie i stwarzaniu jedności, która jest życiowo ważna w boju. Koncentrowanie się na różnicach i indywidualności jest niebezpieczna” – mówił oficer. Kemp jest zdania, że nie ma dowodów na to, by polityka różnorodności i integracji służyła przyciąganiu nowych warstw brytyjskiego społeczeństwa.

Autorstwo: MW
Zdjęcie: ResoluteSupportMedia (CC BY 2.0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.