Aresztowany za obraźliwe graffiti

Opublikowano: 03.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Internauci z Hong Kongu są oburzeni nadużyciem policji, która aresztowała czterdziestosześcioletniego mężczyznę za napisanie „Idź do diabła, Xi Jinping” na klatce schodowej budynku mieszkalnego w Ma On Shan, jednej z dzielnic Hong Kongu. Xi Jinping jest prezydentem Chin.

Jak głoszą lokalne wiadomości, z dzielnicowego posterunku policji w Sha Tin wysłano funkcjonariuszy z Regionalnej Jednostki Kryminalnej. Jednostka ta zwykle zajmuje się poważniejszymi przestępstwami. Funkcjonariusze mieli za zadanie zbadać graffiti, które pojawiło się trzy razy w tym samym budynku pomiędzy siódmym, a siedemnastym kwietnia 2013. Policjanci przez noc obserwowali „miejsce przestępstwa” i o godzinie 8.00 rano, 18 kwietnia aresztowali mężczyznę trzymającego długopis.

Wielu mieszkańców Hong Kongu uważa, że ten przypadek to forma politycznej nagonki mająca na celu zastraszenie obywateli. Policja w Hong Kongu rzadko zajmowała się tak błahymi sprawami jak graffiti. Kay Lam, użytkownik Facebook’a przypomniał ludziom o Tsang Tsou Choi, mężczyźnie który mianował się „Królem Kowloon”. Był on znany ze swojego graffiti zawierającego takie zwroty jak „Precz z Królową Anglii!”. Tsang nigdy nie został aresztowany.

W odpowiedzi na aresztowanie, wielu ludzi wyraziło swoją frustrację spowodowaną zanikiem wolności w Hong Kongu komentując post Kay Lam’a. (…)

Autor: Oiwan Lam
Tłumaczenie: Szymon Obrusiewicz
Źródło: Polski Global Voices
Licencja: CC BY 3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o